reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 5

Yeni Samsung Galaxy Z Fold için geri sayım başladı; işte yeni model hakkındaki ilk resmi açıklama

Samsung önümüzdeki ay tanıtılması beklenen 2024 Galaxy Z Fold  modeli ile ilgili ilk detayları paylaştı. Samsung tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yeni model daha ince, daha sağlam ve daha kompakt bir gövde yapısıyla kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Samsung geçtiğimiz yıl satışa sunulan Galaxy Z Fold 5 modelinde Flex Hinge adı verilen bir mekanizmayı tercih etmişti.  Flex Hinge, dört tahrik mili ve parçaların üzerinde kaymasını sağlayan çift raylı bir yapı kullanıyor; ekranın su damlasına benzer bir şekilde menteşenin içine kıvrılmasını mümkün kılıyor. Yeni menteşe teknolojisi sayesinde, ekran herhangi bir iz veya boşluk olmadan eşit bir şekilde katlanabiliyor. Bu mekanizma sayesinde en hafif ve en ince Galaxy Z Fold serisi cihaz üretilmişti. Selefinden iki milimetre daha ince olan Galaxy Z Fold 5’in maksimum kalınlığı, katlandığında 13,4 milimetre. 253 gram ağırlığındaki katlanabilir cihaz, ayrıca selefinden 10 gram daha hafif.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Samsung Galaxy Z Fold serisi için geri sayım başladı

Samsung her yıl, Galaxy Z Fold serisini hassas mühendislik ve titiz üretim süreçleriyle geliştirmeyi sürdürüyor. İç mekanizmadan dış tasarıma kadar her ayrıntı dikkatle ele alınıyor. Katlanabilir cihazların temel özellikleri olan menteşelere ve cihaz kalınlığına yönelik tasarımların yenilenmesi, Galaxy Z Fold serisinin kullanışlılığını büyük ölçüde artırıyor. Samsung, daha fazla insana daha da rahat bir yaşam sunmak için, eşsiz katlanabilir cihaz mirasını geliştirmeye ve bu cihazların kullanımını kolaylaştırmaya devam edecek. Yeni katlanabilir modelle ilgili tüm detayların 10 Temmuz‘da açığa çıkması bekleniyor. Yeni modellerle ilgili tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın