reklamı kapat

POPÜLER

windows mağaza

Windows Store artık daha “temiz”

iOS ve Android platformları için geliştirilen uygulamalar neredeyse milyona dayanmışken, Microsoft bu konudaki “titizliğini” sürdürüyor. Sayıdan ziyade kaliteyi ön planda tutan yazılım devi, 1,500 “gereksiz” uygulamayı mağazasından kaldırdı.

Microsoft, uygulamaların sahip olması gereken “sertifika şartlarını” güncelledi. Buna göre uygulama geliştiricileri, bundan sonra 3 önemli şarta uymak zorunda. Birincisi; uygulamalar açık ve net bir şekilde uygulamanın içeriğinden bahsedecek adlara sahip olmalı. İkincisi; uygulamanın işlevi ve amacına uygun kategori altında sunulmalı. Son olarak da; başka uygulamalara çok benzememeli.

Microsoft’un belirttiğine göre Windows Store’da uygulamaları yer alan geliştiricilerin çoğu bu şartları kabul etti. Şartlara uymayanların uygulamaları (1,500 adet) mağazadan kaldırıldı. Microosft bunu kullanıcıları düşündüğü için yaptığını belirtiyor. Sonuçta uygulamaları satın alan kullanıcılar, beklediklerinden alakasız bir şeyle karşılaşınca paraları çöpe gitmiş oluyor.

YORUMLAR