reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Your Phone

Microsoft’tan Android ve Windows arasındaki sınırı kaldıran uygulama

Microsoft nihayet Android kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak uygulamayı duyurdu. Your Phone, bilgisayarınız ve Android telefonunuz arasındaki iletişimi sağlıyor.

Apple ekosisteminin en büyük avantajlarından biri cihazların kendi arasındaki iletişiminin sunduğu kullanıcı deneyimi. Basit bir şekilde telefonda başlanan işlem MacBook’ta devam ettirilebiliyor. Ya da en basitinden telefonunuza kayıtlı bir Wi-Fi şifresi bile tek dokunuşla bilgisayara aktarılabiliyor. Android cephesinde bu özelliklerin bir kısmı genellikle üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla halledilebiliyor. Microsoft ise nihayet Android cihaza sahip Windows kullanıcıları için telefon ve bilgisayar arasındaki bağı kuracak uygulamayı ortaya çıkardı. Your Phone ile artık daha gelişmiş bir kullanıcı deneyimi mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefondan bilgisayardaki uygulamaya

Önümüzdeki haftalarda indirmeye sunulacak olan Your Phone uygulaması, Android cihazınızda sakladığınız içeriklere daha kolay erişim sağlamanıza olanak tanıyor. Android 7.0 ve üstü cihazlarla uyumlu olan bu uygulamayı telefonunuza da indirmeniz gerekiyor. Uygulama ne yazık ki çok kapsamlı bir deneyim şimdilik sunmuyor. Ancak basit bir şekilde fotoğrafları sürükle bırak yöntemiyle bilgisayarınıza aktarmayı sağlıyor. Office uygulamaları ve diğer Windows uygulamaları ile de bağ kuran Your Phone ile fotoğrafları telefondan doğrudan o uygulamalara sürükle bırak yöntemiyle taşıyabiliyorsunuz. Microsoft, mesaj senkronizasyonu ve bildirimleri de PC’ye taşımayı planlıyor gelecekte.

Şimdilik iPhone’a sunulmasa da firmanın gelecek planlarında iPhone uyumluluğu da mevcut. Test aşaması devam eden uygulamanın ekim gibi Windows 10 güncellemesiyle gelmesi bekleniyor.