reklamı kapat

POPÜLER

Hubblephone

2.750 dolar fiyat etiketine sahip “geleceğin” telefonu [Video]

Turing Robotics, kötü tecrübelere rağmen uçuk fiyata fütüristik bir telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Turing HubblePhone, 2020’yi işaret ediyor.

Turing Robotics, başarısızlıklarına rağmen akıllı telefon pazarından vazgeçmiyor ve şansını bir de HubblePhone ile denemeye hazırlanıyor. Digital Trends‘in özel haberine göre firma 2020 yılında fütüristik tasarımlı ve etkileyici özelliklere sahip bir akıllı telefonla pazardaki yerini alacak. Şirketin cihazı çift ekranla geliyor. Tasarım açısından Nokia N93 modelinin çok daha gelişmiş ve ince bir versiyonu gibi görünen cihazda ikinci ekran katlanarak telefonun üzerine kapanabiliyor. Aynı şekilde N93 modelinde olduğu gibi el kamerası formunu alacak şekilde de katlanabiliyor. Cihazın ana kamerasının 15x optik zoom yeteneğine sahip olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki işlemciyle geliyor

Turing’in iddiasına göre cihazda iki adet Snapdragon 855 işlemci yer alacak. Söz konusu işlemci henüz Qualcomm tarafından duyurulmadı. Bu durumda işlemci gelecekte farklılık gösterebilir gibi görünüyor. Mobil oyunda da yeni bir dönemin kapısını aralayacağı iddia edilen cihaz için dahili artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve karma gerçeklik yeteneklerine sahip olacağı da belirtiliyor. 5G’yi destekleyeceği söylenen telefonun fiyatı ise en az yetenekleri kadar kabarık bir tablo ortaya çıkarıyor. 2020 Haziran ayında piyasaya sürülmesi beklenen telefonun fiyatının 2.750 dolar olacağı belirtiliyor. İlk olarak Amerika’da satışa sunulacağı belirtilen bu ilginç cihazın Ağustos 2020’de Avrupa pazarına, Eylül 2020’de ise Çin pazarına açılması bekleniyor. Şirketin planları ise Aralık 2020’de tüm dünyaya açılmış olmak.