reklamı kapat

POPÜLER

Keşke demeye devam ediyoruz; New York’taki elektrikli scooter kiralama servislerine yeni üye

Sürücülere hızlandırılmış eğitim bile veren Reveal Transit, uygun fiyat ile konforlu bir sürüş deneyimini bir araya getirerek karımıza çıkıyor.

Son iki yıllık süre içerisinde bir anda çok ciddi bir sınıf haline gelen elektrikli motosiklet modelleri, şehir içi ulaşımda hayat kurtarıcı nitelikte. Özellikle metropollerdeki en büyük problem olan trafiğin büyük oranda önüne geçen bu modeller beraberinde Uber‘i akıllara getiren oluşumların da doğuşuna vesile oluyor. Pek çok Avrupa ülkesinde de varlığını hissettirmeye başlayan oluşumlardan bir tanesi New York gibi Amerika’nın en önemli şehirlerinden bir tanesinde hizmete giriyor. Bird, Lime ve Skip isimlerin yanına dahil olacak Reveal Transit, 68 adetlik geniş scooter yelpazesiyle kullanıcıların karşısına çıkmış durumda. Geliştirilen özel mobil uygulama üzerinden herhangi bir anahtara ihtiyaç duymaksızın erişime açılan olan scooterlar başarılı menzil değerleriyle de dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanım kolaylığı dikkat çekiyor

İspanya merkezli Torrot tarafından geliştirilen elektrikli scooter modellerinden faydalanan Reveal Transit, kullanıcılarına yükse konforlu bir seyahat vadediyor. Hidrolik süspansiyon sistemiyle birlikte hidrolik frenlerle güvenlikten de taviz vermeyen modellerin teknik özellikleri de ihtiyaçları karşılayacak nitelikte. Tek seferde 80 kilometre menzil kat edebilen motosikletler maksimumda 45 km/s hıza çıkabiliyor. Burada maksimum hız konusunun biraz yetersiz olduğunu da söylemek gerekiyor. Donanım kısmında ise 4 inç’lik LCD ekran, bluetooth, GPS ve anahtarsız çalıştırma gibi parçalar ön plana çıkıyor. Motosikletleri kiralamak isteyen kullanıcılar uygulamaya girerek yakınında müsait noktaya yönlendiriliyor. Sürüş sırasında kendisine güvenmeyen kullanıcılara 30 dakikalık ufak bir sürüş eğitimi bile veren Reveal, kiralama bedeli olarak ilk 20 dakika için vergiler hariç 4 dolar talep ediyor. 20 dakikanın aşılmasıyla birlikteyse her bir dakika için 25 sentlik bedel hesaba otomatik olarak ekleniyor. Biz de mümkün olan en yakın sürede benzer hizmetlerin Türkiye’de kullanıma sunulmasını diliyoruz.