reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

batman v superman

Zack Snyder’ın şaşırtan Batman v Superman itirafı

Batman v Superman Dawn of Justice izleyici karşısına çıkalı uzun bir zaman oldu fakat filme dair enteresan detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Dikkat çeken son detay Zack Snyder tarafından açıklandı.

Advertisement

Kısaca hatırlatmak gerekirse Batman v Superman temelde sağlam bir yaşanmışlık olduğunu varsayıyor. Örneğin Ben Affleck‘in hayat verdiği Batman’in 20 senedir Gotham‘da adalet mücadelesi verdiğini biliyoruz. Bu da görmediğimiz en az 20 senelik bir geçmiş olduğu anlamına geliyor. Öte yandan Suicide Squad’da Harley Quinn ve Joker‘in geçmişini de gördük. Bu da Batman ve bu ikili arasında bir yaşanmışlık olduğuna işaret ediyor. Fakat gizemli geçmiş hakkında en dikkat çekici detay fragmanlarda da ön plana çıkmayı başaran, Joker’in elinden çıktığı düşünülen “faka bastın” yazısıydı. Bu sahne dolayısıyla Batman’in Robinlerden birini kaybettiği tahmin ediliyordu. Bu tahminlerin doğru olduğu netlik kazandı.

Yeni sosyal medya platformu Vero’yu kullanan Zack Snyder, Joker’in Jason Todd‘u değil, Dick Grayson‘ı öldürdüğünü açıkladı. Hatta Suicide Squad‘ın silinen sahnelerinden birinde Batman’in Harley Quinn’e “Joker benden bir şey aldı. Şimdi sıra bende” dediği biliniyor. Fakat bu sahne daha sonra filmden çıkartıldı. O sahnede bahsedilen kişinin Jason değil, Dick Grayson olduğu böylece netlik kazanmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Jason Todd yerine Nightwing ismiyle de anılan Dick Grayson’ın öldürülmüş olması DC hayranlarının memnun olmayacağı bir karar gibi duruyor. Bu detayın en azından filmde havada kalması daha hayırlı olmuş diyebiliriz.

İlgili video

Justice League fragmanı