reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil için önemli gelişme; “17 bin araca talibiz!”

Yerli otomobil sonunda tanıtıldı. Görücüye çıkan ilk iki model ve özellikleri için buraya tıklayın.

Yerli otomobil için geri sayım sona yaklaşırken, henüz çıkışını bile yapmamış araç için 17 bin araçlık şaşırtan bir açıklama yapıldı.

Advertisement

Uzun süredir tüm Türkiye’nin beklediği an neredeyse geldi. Merakla beklenen yerli otomobil 27 Aralık tarihinde Gebze’de bizim de LOG olarak katılacağımız özel bir etkinlikte tanıtılacak. Modelin çıkışından önce K350 konsepti ile oldukça benzer olacağı iddiaları da ortaya atılmış ve sosyal medyada büyük beğeni toplamıştı. Konu ile ilgili bir doğrulama gelmedi, yani aracın neye benzeyeceğini tam olarak bilemiyoruz. Bugün yaşanan bir gelişme ise yerli otomobilin tasarımından tamamen bağımsız bir konu ile alakalı oldu. İstanbul Taksiciler Odası Başkanı, Eyüp Aksu, yaptığı yazılı açıklamada yerli otomobile talip olduklarını açıkladı. Yerli otomobili görmelerine gerek bile olmadığı söyleyen Aksu, amaçlarının destek olduğunu söyledi. Taksilerin yerli otomobillere dönüştürülme fikri uzun zamandır masada. Kulağa çok da yabancı gelmeyen bu fikrin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor. Anlayacağınız öncelikle yerli otomobil için çıkış tarihini beklememiz gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil büyük merak uyandırıyor

Eyüp Aksu konu ile ilgili; “Sektör olarak çok heyecanlıyız. Uzun zamandır beklediğimiz bir projeydi. Nasıl ki yerli ve milli bir yazılım bilinci ile bugüne kadar hareket ettiysek, aynı bilinci değerli yolcularımızı taşıdığımız araçlarımız için de taşıyoruz. Ülkemiz adına bir dönüm noktası oluşturacak yerli otomobile bu anlamda destek olacağımızı şimdiden açıklamak istiyoruz. Yerli otomobil görmemize gerek yok, 17 bin araca şimdiden talibiz.Bu markalarımızın oluşmasında yerli talebinin hayati önem taşıdığının farkındayız. ÖTV teşvikinin devamı hem araç parkını yenileyip müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermemizde, hem de yerli otomobil talebinde hareket kabiliyeti sağlayacaktır. Gerekli şartların oluşması durumunda, İstanbul’daki taksi filosunun yerli otomobille yenilenmesi mümkün olabilecek. Yerli otomobil projesi son yıllarda Türkiye’nin imza attığı sayısız mega projeden bir tanesi.” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

Ferrari Roma