reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari

“Yılın En İyi Motoru” ödüllerine Ferrari ambargosu

31 Mayıs 2019

Yavaş yavaş bir gelenek haline gelmeye başlayan “Uluslararası Yılın Motoru” ödüllerine, Ferrari 4 ödülle damga vurmayı başardı.

1999 yılından bu yana düzenlenen “Yılın Motoru Ödülleri“nin 2019 sonuçları açıklandı. Son 8 yılda “4 litre üstü” ve “Yılın Performans Motoru” kategorilerinde aldığı ödüllerle organizasyona damgasını vuran Ferrari, 2019 yılında da ödül rekoruna imza attı. 2016, 2017 ve 2018 yıllarında da “Yılın Motoru” ve “Yılın Performans Motoru” ödüllerine layık görülen, 3,9 litrelik çift turbo beslemeli V8 motor, dördüncü kez rakiplerini geride bırakarak ipi göğüslemeyi başardı. Ferrari’nin geçtiğimiz gün karşımıza çıkarttığı hibrit modelindeki makine de bundan sonraki süreç için şüphesiz önemli adayların başında gelecek.


Ferrari ünvanını korudu

Ürün gamına dahil edildiği günden itibaren 720 beygir seviyelerindeki gücüyle araçları taşıyan motoru 488 ürün gamıyla ön planda görmeye başladık. Ferrari, geçtiğimiz sene “Best of the Best/En İyinin de En İyisi” olarak adlandırılan ve 488 Pista model ailesine ek olarak 488 GTB ve 488 Spider modellerinde de kullanılan V8 motorla “Yılın Performans Motoru” kategorisinde de yine zirveyi kimseye bırakmayarak birincilik ödülünün sahibi oldu. Markanın bu seneki 3. ödülü ise aynı V8 motorla “650 HP Üstü Motorlar” kategorisinde elde ettiği birincilikle geldi. Biturbo özellikli V8 motorun Portofino ve GTC4 Lusso T modellerinde kullanılan versiyonu “550-650 HP Arası Motorlar” klasmanında zirvede yer alarak bu sene Ferrari’ye dördüncü ödülünü kazandırdı. Bu yıl tam 4 farklı ödül alan Ferrari, toplam ödül sayısını 31’e çıkararak spor otomobil üreticileri arasında “en çok ödül alan marka” konumunu da korudu.

İlgili video

Ferrari SF90 Stradale