reklamı kapat

POPÜLER

Oshan X5

Yine-yeni-yeniden; tasarımıyla iddialı Çinli Oshan X5 ile tanışın

Avrupa merkezli çizgileriyle ilgi çekmeye başlayan Oshan X5, özellikle Maserati esintili sportif karakteriyle akıllarda yer edinecek.

Çin merkezli üreticilerin son yıllardaki yükselişleri özellikle elektrik gücünün de devreye girmesiyle hissedilir şekilde arttı. Yavaş yavaş Avrupa ve Amerika pazarınlarına açılma adımları atanları da bu süreç içerisinde gördük. İşin tasarım kısmı ise pek çok örnekte gördüğümüz gibi “benzerlik” üzerine kurulu. Radarımıza takılan son isimlerden birisi olan Oshan X5 de, sportif tasarım çizgisiyle Avrupalı bir kimliği üzerinde taşıyor. Changan Auto grubu altında faaliyet gösteren markanın bu yıl içerisinde yerel pazara sunmaya hazırlandığı SUV modeli, özellikle Maserati ve Jaguar-Land Rover’la olan benzerliğiyle akıllarda yer edinecek gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oshan X5 kokpit detaylarıyla da dikkat çekiyor

C5’in dış bölümündeki benzerlik odaklı çizgilerin dikkat çekici olduğuna şüphe yok. Bu durum kapıları açıp içeriye girdiğimizde de bizleri karşılıyor. Konsolda tamamen dijital bir gösterge paneli ve büyük bir bilgi-eğlence ekranına yer verildiğini görüyoruz. Direksiyon simidi ve vites kolunun yanı sıra koltuklar, orta konsol ve kapı panelleri boyunca çift renkli kırmızı-siyah deri ve kumaş kalite algısını artırmada başrolü üstleniyor. Panellerde ayrıca krom detayları da görüyoruz. Yerel basında var olan detaylara göre aracın motor bölümünde ise 1,5 litrelik benzinli motora yer verilecek. 180 beygir güç ve 300 Nm tork üreten bu motorun 7 kademeli çift kavrama şanzımanla kombin edileceği de yine detaylarda karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR