reklamı kapat

POPÜLER

Sony RX100 Mark VI

Yok artık dedirten zoom lensiyle karşınızda yeni kompakt fotoğraf makinesi Sony RX100 Mark VI [Video]

Görüntüleme dünyasının en önemli isimlerinden Sony, dakikalar önce yeni modeli RX100 Mark VI‘yı duyurdu. Ailenin 6. üyesi gerçekten dikkat çeken yeniliklerle geliyor.

Sektöre hem çok gelişmiş CMOS sensörler sağlayan hem de kendi makinelerini geliştiren Sony, RX100 Mark VI ile çıtayı oldukça artırıyor. Direkt olarak RX100 Mark V üzerine gelen yeni model, yine aynı kompakt tasarımı kullanıyor. Üst düzey kompaktların en iyilerinden olan fotoğraf makinesi, geniş bir cepte her zaman taşınabiliyor. Yeni model ilk olarak lensiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bir önceki modelde Zeiss 24-70mm F/1.8-2.8 T bulunurken, bu sefer karşımıza Zeiss 24-200mm F2.8-4.5 lens çıkıyor. Bu ciddi oranda artan aralık sayesinde 8,3 kat optik yakınlaştırma yapabilen makine, F1.8 diyaframı kaybediyor ancak daha geniş bir aralık sunuyor. Bu genel kullanım için çok iyi görünürken, modelin merkezinde 20.1 megapiksel Exmor RS CMOS sensör yer alıyor. DRAM’e sahip olan bu 1 inç boyuttaki sensör, A9’da da kullanılan BIONZ X işlemci ile birleşince saniyede 24 kare seri çekime imkan tanıyor. Çok hızlı bir otomatik netleme yapabilen model, aileye ilk defa dokunmatik ekran getiriyor. Bu ekran 180 derece dönebiliyor. Bu imkandan özellikle Vlog çekenler çok memnun oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony RX100 Mark VI
Sony RX100 Mark VI
Sony RX100 Mark VI

Sony RX100 Mark VI her açıdan dikkat çeken bir makine

Görüntü sabitleme teknolojisi unutulmayan fotoğraf makinesi, bünyesinde bir XGA OLED vizör barındırıyor. Gövdeye gizlenebilen bu vizör, çok net bir görüntü sunuyor. Modelin her zaman güçlü olduğu video tarafı da geliştirilmiş durumda. Mark VI beklendiği üzere 4K çözünürlükte video çekebiliyor. Çözünürlük aşağıya çekildiği zaman makine ile saniyede 250, 500 ve 1.000 kare hızlarına da çıkış yapılabiliyor. HDR video çekim desteği de bulunan ailenin en yeni üyesi, önümüzdeki ay 1.200 dolar yurt dışı fiyatıyla satışa çıkıyor.