reklamı kapat

POPÜLER

YouTube LOG Tasarım

YouTube içinde oyun denemeleri mobile de getirildi

Dünyanın en büyük video platformu konumunda bulunan YouTube, platform içi oyun testlerini mobil tarafa da genişletti.

YouTube, kullanıcıların platform içinde daha fazla vakit geçirmesini istiyor, bu konudaki en son çalışmalar arasında oyunlar yer alıyor. Yurt dışında uzun süredir açık olan altyapı bir süredir Türkiye’de de denenebiliyor, “Premium” aboneleri için sunulan ve yükleme gerektirmeyen oyunlara web tarafında buradaki sayfada ulaşabiliyor. 28 Mart tarihine kadar katılım sağlanabildiği belirtilen oyun altyapısı için, “Nasıl kullanılır?” sorusuna resmi olarak şu cevap veriliyor: Ana ekranı aşağı kaydırarak “Hazır Oyunlar” rafını bulun veya Keşfet menüsündeki “Hazır Oyunlar” bağlantısını tıklayın. Android, iOS ve masaüstü web’de kullanılabilir.” 18 Kasım itibarıyla YouTube tarafından kişilere altı farklı basit oyun sunuluyor, bunun zamanla artması bekleniyor. Daha önce Android ve iOS belirtilmişti ancak süreç herkese ancak bugün itibarıyla açıldı. Artık tüm “Premium” aboneleri YouTube’un iOS ve Android uygulamalarında oyun oynayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube geçtiğimiz hafta da “yetişkinlere uygun içerikler” kategorisindeki kurallarında değişikliğe gitmesiyle ses getirmişti. Eğer kaçırdıysanız değişiklik sayesinde artık içerisinde emzirme ve twerk gibi dans içeriklerinin olduğu videolar üzerinden de para kazanabilecek. Şirket yeni dönemde “videolarda reklam geliri elde etmeyi engellemeyen durumlar” kısmında artık şunları belirtiyor:

“Romantik unsurlar veya öpüşme; romantik ilişki ya da cinsellik konularının cinsel ilişkiden bahsedilmeden ele alınması; ayırt edilemeyecek şekilde tamamen sansürlenmiş ve izleyicilerde cinsel istek uyandırma amacı taşımayan çıplaklık; emzirme bağlamında olan ve çocuğun görüntüsüne yer verilen çıplaklık; arzulu veya çekici görünme amacıyla, genellikle cinselleştirilmiş vücut kısımlarının ritmik hareketlerini içeren ancak cinsel olarak grafik olmayan danslar.; koreografili bir dans veya müzik videosu gibi, profesyonel bir ortamda cinsel açıdan sansürlenmemiş dans.” 

YouTube adımı bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER