reklamı kapat

POPÜLER

LinkedIn LOG Tasarım

LinkedIn, ücretli premium şirket sayfalarını test ediyor

İş dünyasının en önemli platformlarından olan Microsoft çatısı altındaki LinkedIn, ücretli premium şirket sayfalarını test ediyor.

LinkedIn içinde şirketler yakında premium şirket sayfaları aboneliği üzerinden çeşitli özel imkanlar elde edebilecek. Aylık 99 dolar olacağı aktarılan bu abonelik kapsamında şirketlere, kendileri için içerik üretebilecek bir yapay zeka aracı sunulacak ve şirketin platformdaki takipçi sayısını artırmaya yönelik farklı bazı sistemler verilecek. Şimdilik sessiz sedasız test edilen bu altyapı, yüksek ihtimalle çok yakında herkese açılacak. Bu arada LinkedIn uygulamalarına TikTok ilhamlı bir dikey formlu kısa video akışı eklenmesi için çalışmalar da yapılıyor. Bir süredir test aşamasında bulunan ve resmi olarak doğrulanan bu özellik, eğer denemeler kapsamında beklenen olumlu geri dönüşü alırsa Instagram, TikTok ve YouTube tarafındaki gibi dikey yapıdaki kısa videoların platform içerisinde de sık sık karşımıza çıkmasına neden olabilir. Sıkı kullanıcıların yüksek ihtimalle çok seveceği bu video akışındaki içeriklere, gösterildiği kadarıyla yorum ya da beğeni de bırakılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce ise platform için hazırlanan oyunlar gündeme gelmişti. İş dünyasının önemli platformlarından olmayı sürdüren platform, ortaya çıktığı kadarıyla yakında kullanıcılarına oyunlar da sunacak. Platformda geçirilen zamanı artırmak adına böyle bir çalışma yapmaya başlayan firma, birden fazla oyun üzerinde çalışıyor (Geliştirilen ilk oyunlar Queens, Inference ve Crossclimb isimlerine sahip) ve ilginç olarak şirketlerin çalışanlarının oyunlardaki puanlarına göre sıralanacağı aktarılıyor. Bu altyapının henüz ne zaman geleceği bilinmiyor ancak şu aşamada sistemin aşırı popüler olması beklenmiyor. Oyunların nasıl görüneceğini ise erken geliştirme aşamasından alınan hemen aşağıdaki ekran görüntülerinde görebilirsiniz:

LinkedIn haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/XD9NdeNMStu.htm

İLGİLİ HABERLER