reklamı kapat

POPÜLER

LinkedIn LOG Tasarım

LinkedIn platforma “oyunlar” eklemek için çalışıyor

 - Güncelleme: 17 Mart 2024 12:35

En son YouTube’un platformuna oyunlar eklemesi ses getirmişti. Şimdi de benzer bir adımı LinkedIn atmak adına çalışıyor.

İş dünyasının önemli platformlarından olmayı sürdüren LinkedIn, ortaya çıktığı kadarıyla yakında kullanıcılarına oyunlar da sunacak. Platformda geçirilen zamanı artırmak adına böyle bir çalışma yapmaya başlayan Microsoft çatısı altındaki firma, birden fazla oyun üzerinde çalışıyor (Geliştirilen ilk oyunlar Queens, Inference ve Crossclimb isimlerine sahip) ve ilginç olarak şirketlerin çalışanlarının oyunlardaki puanlarına göre sıralanacağı aktarılıyor. Bu altyapının henüz ne zaman geleceği bilinmiyor ancak şu aşamada sistemin aşırı popüler olması beklenmiyor. Oyunların nasıl görüneceğini ise erken geliştirme aşamasından alınan hemen aşağıdaki ekran görüntülerinde görebilirsiniz:

Platform bundan önce üzücü bir işten çıkarma ile gündeme gelmişti. Yapılan resmi açıklama ile öğrendiğimiz kadarıyla şirket 668 çalışanıyla yollarını ayırdı. Geçtiğimiz mayıs ayında da 716 çalışanıyla yollarını ayıran platform, bir yeniden yapılanmaya gidiyor ve bu yeni dönemde maliyetlerin ciddi şekilde azaltılması hedefleniyor. Pandemi döneminde gereğinden fazla bir çalışan kadrosuyla büyüyen platformlar, artık birçok kişinin hayatında yer almıyor, çoğu kişi Microsoft’un geçtiğimiz yıllarda tam 26,2 milyar dolar ödeyerek bünyesine kattığı LinkedIn’i günümüzde amacından fazlasıyla sapmış gereksiz bir yer olarak görüyor. Ancak buna rağmen servisin büyüdüğü açıklanıyor, geçen mali yılda 15 milyar dolarlık bir azımsanmayacak gelirin elde edildiği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LinkedIn işten çıkarma adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri