reklamı kapat

POPÜLER

YouTube içi oyun testlerine Türkiye’de de başlandı

 - Güncelleme: 25 Kasım 2023 10:06

Dünyanın en büyük video platformu konumunda bulunan YouTube, platform içi oyun testlerini Türkiye’ye de genişletti.

YouTube, kullanıcıların platform içinde daha fazla vakit geçirmesini istiyor, bu konudaki en son çalışmalar arasında oyunlar yer alıyor. İşte bu yurt dışında bir süredir açık olan altyapı artık Türkiye’de de denenebiliyor, “Premium” aboneleri için sunulan ve yükleme gerektirmeyen oyunlara buradaki sayfada ulaşabiliyor. Şimdilik 28 Mart tarihine kadar katılım sağlanabildiği belirtilen oyun altyapısı için, “Nasıl kullanılır?” sorusuna resmi olarak şu cevap veriliyor: Ana ekranı aşağı kaydırarak “Hazır Oyunlar” rafını bulun veya Keşfet menüsündeki “Hazır Oyunlar” bağlantısını tıklayın. Android, iOS ve masaüstü web’de kullanılabilir.” 18 Kasım itibarıyla YouTube tarafından kişilere altı farklı basit oyun sunuluyor, bunun zamanla artması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube dün de “yetişkinlere uygun içerikler” kategorisindeki kurallarında değişikliğe gitmesiyle ses getirmişti. Eğer kaçırdıysanız değişiklik sayesinde artık içerisinde emzirme ve twerk gibi dans içeriklerinin olduğu videolar üzerinden de para kazanabilecek. Şirket yeni dönemde “videolarda reklam geliri elde etmeyi engellemeyen durumlar” kısmında artık şunları belirtiyor:

“Romantik unsurlar veya öpüşme; romantik ilişki ya da cinsellik konularının cinsel ilişkiden bahsedilmeden ele alınması; ayırt edilemeyecek şekilde tamamen sansürlenmiş ve izleyicilerde cinsel istek uyandırma amacı taşımayan çıplaklık; emzirme bağlamında olan ve çocuğun görüntüsüne yer verilen çıplaklık; arzulu veya çekici görünme amacıyla, genellikle cinselleştirilmiş vücut kısımlarının ritmik hareketlerini içeren ancak cinsel olarak grafik olmayan danslar.; koreografili bir dans veya müzik videosu gibi, profesyonel bir ortamda cinsel açıdan sansürlenmemiş dans.” 

YouTube adımı bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER