reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

YouTube

YouTube, uygulamalarından birini kapatıyor

YouTube, Gaming uygulamasını kapatacağını açıkladı. Platform oyun bölümünü sitenin bir parçası haline getirmeye hazırlanıyor.

2015 yılında tanıtılan YouTube Gaming, oyun tutkunları için geliştirilen bir uygulama olarak öne çıkıyordu. İzleyicilerin ve içerik üreticilerin aradıklarını bulmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bu uygulama içinse yolun sonu gelmiş gibi görünüyor. Yayınlanan resmi blog yazısıyla uygulamanın kapatılacağı duyuruldu. Platform, “Gaming” başlığını kendi başına bir uygulama olarak devam ettirmek yerine YouTube’un içinde bir kategori olarak kullanıcıların erişimine sunacak. “YouTube’dan daha fazla içerik” ana başlığı altına “Canlı” kategorisinin üstüne gelen Oyun kategorisinin uygulaması Mart 2019’da kapatılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arayüz detayları

Oyun kategorisinin tepesinde canlı yayınlar yer alıyor. Tıpkı Twitch’te olduğu gibi an en çok izlenen oyunlar sıralanmış. daha sonra abone olduğunuz kanal paylaşımları, trend videolar, en iyi canlı yayınlar, yaklaşan canlı yayınlar gibi ayrı ayrı kategoriler bulunuyor. Resmi açıklamaya göre içerik üreticilerini desteklemek adına platform yükselişte olann YouTuber’ları da oyun kategorisinde öne çıkarmaya hazırlanıyor. Platform üzerindeki kitleyi uygulamaya taşıyamadığını itiraf eden YouTube’un verilerine göre sitede geçtiğimiz 12 ay 50 milyar saatin üzerinde oyun içeriği izlendiğini kaydediyor. Resmi açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.