reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Music LOG Tasarım

YouTube Music için de 2023 özetleri yayınlandı

Türkiye’de çok sayıda kullanıcıya sahip olan Spotify ve Apple Music rakibi YouTube Music için de 2023 özetleri yayınlandı.

Bir YouTube Music abonesi olarak 2023 yılında en çok hangi şarkı ve şarkıcıları dinlediniz? Bunun cevabını hazırladığı özet sistemiyle veren Google, süreci Spotify gibi hikaye benzeri bir formatta sunuyor. Özete ulaşmak için servisin Android veya iOS uygulamasındaki kişisel profillere gidilmesi (Sağ üst köşede) ve ardından “Özetiniz ” seçeneğine basılması gerekiyor. Burada en çok dinlediğiniz şarkılar, albümler ve sanatçılar karşınıza getiriliyor, aynı zamanda geçtiğimiz yıldan farklı olarak size özel bir albüm görseli de oluşturuluyor. Toplam müzik dinleme süresini de gösteren internet devi Google, verilerin hepsini rakipleri gibi indirilebilir ya da başka bir deyişle paylaşılabilir hale getirmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Music servisi için bundan önce bir güncelleme yapılmıştı. Yakında servisin mobil uygulamalarında kişiler yükledikleri çalma listesi görsellerini kolaylıkla özelleştirebilecek. Şu an ABD’de ve İngilizce dilinde kısıtlı bir kitle için aktif edilen özellik, kişilerin çalma listelerine ekledikleri görselleri uygulamadan çıkmadan çok daha farklı bir hale getirmesine imkan tanıyor.

Burada farklı kategoriler sunan firma, seçilen kategoriye göre yüklenen üzerinden ilginç görseller üretiyor, bu sayede çalma listelerinin kapağı kısa sürede çok daha farklı ya da renkli hale getirilebiliyor. Tasarımlar üzerinde değişiklik şansı veriyor gibi görünen internet devi Google, sistemin ileride diğer pazarlara da açılacağını belirtiyor. Ancak henüz bu konuda verilmiş net bir tarih bulunmuyor.

YouTube Music detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER