reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Music

YouTube Music servisi için iki güzel yenilik test ediliyor

Apple Music ve Spotify kadar olmasa da öne çıkan YouTube Music servisi için iki güzel yenilik daha test ediliyor.

YouTube Music servisi Türkiye’de aylık 13,99 TL‘ye, yıllık ise 139,99 TL‘ye elde edilebiliyor. Apple Music ve Spotify kadar kullanıcısı olmasa da yavaş yavaş büyüyen servis, yakında iki güncelleme alacak. Ortaya çıktığı kadarıyla bu güncellemelerin ilki karşımıza “Recommended Radios” kategorisini getirecek. Tavsiye edilen radyolar servisin ana sayfasında çıkacak ve sürekli olarak güncellenecek. Bu sistemde temel olarak kişilerin farklı tarzlarda müzikleri keşfetmesi kolaylaştırılacak. Burada farklı sanatçılar ya da gruplar yanında dönem şarkıları da otomatik hazırlanan listelerle karşımıza getirilecek.

YouTube Music servisi için ortaya çıkan diğer yenilik ise özellik değil, tasarım güncellemesi oluyor. Yakında servisin “çalma listesine ekle” arayüzü yenilenecek ve çok daha modern ve görsel hale getirilecek. Bu arayüz şu an sadece yazı temelli ve oldukça eski görünüyor. Bu yolda olan değişiklik genel olarak beğeni topluyor.

Midia Research tarafından yayınlanan en son araştırmaya göre çevrim içi müzik servisi pazarın lideri, 2021’in ikinci çeyreğinde yüzde 31’lik pazar payı ile Spotify oldu. İkinci sırada yüzde 15’lik pazar payı ile Apple Music yer aldı. Üçüncü sırayı ise yüzde 13’lük pazar payları ile Amazon Music ve Tencent Music paylaştı. Listenin devamında yüzde 8 pazar payı ile YouTube Music karşımıza çıkarken, diğer isimlerse NetEase, Deezer ve Yandex olarak listelendi.

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı