reklamı kapat

POPÜLER

YouTube
YouTube

YouTube tarafından getirilen sevindirici yeni özellik

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, kullanıcıları sevindirecek bir özelliği kullanıma sundu. Bu özellikle sevilmeyen kanallardan kurtulmak kolaylaşıyor.

YouTube, özel algoritmalar kullanarak size birçok kanal / video önerisi sunuyor. Ancak kullanılan algoritmalar ne kadar iyi olursa olsun sunulan öneriler yüzde 90 oranında iyi olmuyor. Firma her gün hiç görmek istemediğiniz onlarca farklı kanalı karşınıza çıkarıyor. İşte bu süreçte kısa süre önce güzel bir adım atıldı. Artık YouTube öneri sürecine sizin de “gerçek anlamda” katılmanıza imkan tanıyor. Önümüzdeki günlerde iOS ve Android tarafında herkes için açılacak özellik, önerilen kanalların iptal edilmesine imkan tanıyor. Örneğin YouTube’un sürekli olarak karşınıza çıkardığı bir kanalı “artık bu kanalı önerme” seçeneğiyle hayatınızdan çıkarabiliyorsunuz. Bunun için videonun sağ tarafındaki açılır menüye yeni bir seçenek ekleyen firma, adeta hiçbir işe yaramayan “ilgilenmiyorum” seçeneğine sonunda sağlam bir alternatif getiriyor. Bu özelliğin ileride masaüstü sürümüne de geleceği açıklanıyor. Zaman zaman platformun önerileriyle çok güzel kanallar keşfedilebiliyor. Bu yönetim süreciyle süreç çok daha kullanışlı hale geliyor.

YouTube
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube, kullanıcıları geri bildirimlerini dinliyor

Firma zaman zaman birçok kötü konuyla gündeme geliyor ancak halen video konusunda internetin merkezini oluşturmaya devam ediyor. Doğru kullanıldığı zaman hem eğlenmek hem de öğrenmek için sonsuz seçenek sunan YouTube’un, kullanıcı kitlesi sürekli olarak artmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO ekran altı kamera teknolojisi