reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Filmler

YouTube üzerinden ücretsiz film izleme dönemi

YouTube, YouTube Filmler kategorisi üzerinden kısıtlı da olsa bazı filmleri ücretsiz olarak izlemeye sundu. Ancak özelliğin ne yazık ki negatif bir yönü de bulunuyor.

Popüler video paylaşım servisi YouTube, kullanıcılar için geliştirilen film kategorisi YouTube Filmler üzerinden bir süredir film kiralama hizmeti sunuyor. Ancak hizmet kısa bir süre önce kütüphaneye ücretsiz film kategorisini de dahil etmiş durumda. Söz konusu filmler, reklam desteğiyle sunuluyor. Yani teknik olarak klasik televizyon deneyimi, popüler video paylaşım servisi aracılığıyla internete geliyor. The Terminator, Legally Blonde ve Rocky gibi filmlerin yer aldığı kütüphane ise tahmin edersiniz ki şimdilik hayli kısıtlı içeriğe erişim sunuyor. Tabii video paylaşım platformu, film kiralama özelliğine hala sahip. Nispeten yeni veya eski filmleri platform üzerinden kiralayarak da izleyebilirsiniz. Kiralanan filmlerde reklam gösterimi gerçekleşmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye kütüphanesi boş

İşin negatif yönü ne yazık ki bölgesel kısıtlamayla geliyor. Ücretsiz filmler bir kenara, popüler video platformu Türkiye’de film kiralama hizmetini dahi sunamıyor. Lisans problemleri sebebiyle platformun Türkiye kütüphanesini ziyaret ederseniz, tek bir içeriğin dahi yer almadığını göreceksiniz. İçeriğe erişimin giderek kolay ve ucuz hale geldiğin günlerde platformun benzer bir içeriği globalde ne zaman sunacağı merak konusu. Şimdilik 100 filmden oluşan ücretsiz film kategorisine erişmek için çeşitli programların desteğini almak ise mümkün.

İlginizi çekebilir

Platformun içerik üreticilerine özel video düzenleme uygulaması: Premiere Rush CC