reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube’a da erişim engellendi

Türkiye Twitter yasağını konuşurken, YouTube‘a da erişim yasağı getirildi. Alınan karar, 3G internet hizmeti veren GSM operatörlerinin yanı sıra internet erişim sağlayıcılarına da tebliğ edilirken; erişim engeli kararının gün içinde operatörler ve şirketler tarafından aşama aşama uygulamaya konulacak.

Twitter’a erişebilmek için olduğu gibi YouTube’a da erişebilmek için VPN uygulamalarından birini kullanmak mümkün.
YouTube

Alınan karar şöyle:
5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda youtube.com hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 27/03/2014 tarih ve 490.05.01.2014.-48125 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır. An itibariyle YouTube’a girmeye çalıştığımızda siteye girişim engellenmiş durumda.

ETİKETLER
YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“YouTube’a da erişim engellendi” için 2 cevap

  1. MayorofOsgiliath dedi ki:

    Kendine güvenen bir hükümet bu kadar çok özgürlük kısıtlamasına gider mi? “Kişilik haklarına saldırı yüzünden kapatıldı.” kılıfına sığınıyor bunu yapanlar ve destekleyenler. Öyle bir durum olsa idi ilgili içerik kaldırılırdı. Bu hem Twitter’da hem de YouTube’da mümkün. Bu yapılanların ne anlama geldiğini ısrarla anlamayanlar nasıl bu kadar kör olabildiler anlamış değilim.

  2. fatih çelik dedi ki:

    Aman admin canım admin yazsana milli güvenlik kurulunda yapılan toplantıların içeriğinin Youtube ta yayınlanması sonucu hükümetin youtube ile yaptığı görüşmelerde bu videoların kaldırılmasını talep ettiğini …Youtube unda cevaben videoların kaldırılması için istenen sürenin yeterli olmadığını söylemesi üzerine ilgili bakanlığın malumumuz olan engellemeyi gerçekleştirdiğini ama bu yapılan engellemenin devekuşunun başını toprağa gömmesinden farksız olmadığını belirtsene.Haber bilgi içersin ki haber olsun dadından yinmesin 🙂