reklamı kapat

POPÜLER

YouTube’da reklam görmek istemeyenler için ücretli üyelik

Her videoda reklam göstererek sabırsız kullanıcılarını çileden çıkarmaya başlayan YouTube, reklam görmek istemeyenler için ücretli bir üyelik modeli hazırlıyor. Bu modele göre aylık uygun bir ücret ödeyen kullanıcılar reklam görmeden istediği kadar video izleyebilecek.

YouTube’un 2013 yılında denemeye başladığı ve aylık 0,99 dolar olarak ücretlendirdiği sistem, videolarda gösterilen ve belirli bir süre boyunca geçilemeyen reklamların atlanabilmesini sağlıyor. Söz konusu üyelik sisteminin benzerleri Twitch benzeri video yayını üzerine kurulu sitelerde de çokca kullanılıyor. Dolayısıyla dünyaca ünlü video sitesi YouTube’un bu hamlesi de olağan görülüyor. YouTube’un ücretli modelinin reklamları kaldırmasının yanında başka ne gibi özellikler sunacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca ücretin test sürecindekiyle aynı mı kalacağı yoksa değişiklik mi olacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Sistemin önümüzdeki aylarda detaylı olarak açığa çıkması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“YouTube’da reklam görmek istemeyenler için ücretli üyelik” için 7 cevap

 1. Orkun Kaan Türeyyen dedi ki:

  ‘Sabırsız kullanıcılar’ ne demek? Reklam görmemek parayla satın alınan bir şey olmamalı. Herhangi bir reklam görmemek insanların en doğal hakkı olmalı. Youtube hizmetini aylık, yıllık bazda bir ücret karşılığında kullanıcılara sunabilirsiniz, o da bir modeldir. İsteyen kullanır, istemeyen kullanmaz. Fakat bu kesinlikle ‘reklam görmek istemeyenler’ para ödeyecek gibi tanıtılmamalı. Reklama maruz kalmak istememek insanın en tabi hakkıdır.

 2. Guest dedi ki:

  Eğer reklam görmek istemiyorsanız ve Google Chorme kullanıyorsanız alın size bir eklenti ücretsiz hemde “AdBlock” üstelik youtube dahil birçok sitede ki reklamlarıda engelliyor 🙂 İyi günler…

 3. Guest dedi ki:

  Özel bir şirket karşısında, “Reklama maruz kalmak istememek insanın en tabi hakkıdır.” bu hakkı nasıl kazandınız?

 4. Yıldıray Ünlü dedi ki:

  Özel bir şirket karşısında, “Reklama maruz kalmak istememek insanın en tabi hakkıdır.” bu hakkı nasıl kazandınız.

 5. YouTube Düşmanı dedi ki:

  YouTube hem reklam alırken para kazanıyor hemde reklamı kaldırırken nebicim şey bu!!!

 6. Orkun Kaan Türeyyen dedi ki:

  Şirkete karşı kazanılmış bir haktan bahsetmiyoruz. İnsanlar istemediği içeriğe maruz bırakılmamalı. Bu tip siteler, kullanıcılarına bir içerik vadederek trafik yaratıyor, sonra insanlara o içerik haricinde başka bir içerik daha dayatıyor. Youtube üzerinden konuşmak da anlamsız, en azından 3-4 saniye içinde geçebiliyorsun reklamı. Bazı sitelerde artık 3 tane soru soruyor, cevaplamadan geçemiyorsun. Kullanıcı deneyimini ne kadar baltaladığını anlatmama gerek yok sanırım.

 7. Ney Ney dedi ki:

  Kimse kimseye bedava içerik de hazırlamak veya platform sağlamak zorunda da değil. Girme Youtube’a?