reklamı kapat

POPÜLER

YouTube’un ücretli içerikleri belli oldu [Video]

YouTube’un ücretli içerik platformu YouTube Red için hazırladığı özel içerikler belli oldu. Yayınlanan videolara bakılırsa YouTube, Netflix’e ciddi bir rakip olmaya hazırlanıyor.

“YouTube’un ücretli versiyonu geliyor” haberleri ilk çıktığında, bunun “YouTube’un reklamsız hali” olmaktan çok daha fazlası olacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Zaman ilerledikçe bu iddialar onaylandı ve YouTube Red ile birlikte video devinin aslında kendi dizi/film/belgesel benzeri içerik yayınlayacağı bir platform kurduğu kesinleşti. Geriye kalan tek şey ise bu içeriklerin ne olacağı ve ne kadar ilgi çekeceğiydi. Bugün itibarıyla yayınlanan videolarla birlikte artık buna karar verme zamanı geldi.

YouTube Red’de yayınlanacak içeriklerin çoğunu “YouTuber”lar oluşturmakla birlikte platforma özel bağımsız diziler de mevcut. Bunların arasında Lazer Team ve Dance Camp gibi gençlik ve komedi ağırlıklı diziler bulunuyor. Söz konusu yapımlar hem bütçe hem de profesyonellik anlamında biraz ezgin olduğundan YouTube Red bu haliyle Netflix’in şimdilik çok gerisinde. Bu anlamda daha çok amatörü eğlendireceğe benzeyen içeriklere hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Lazer Team
https://youtu.be/MEv9XMrPmrQ

Scare PewDiePie

Dance Camp

A Trip to Unicorn Island