reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass
Apple Glass

Yüksek fiyatıyla konuşulacak Apple Glass için yeni bir patent başvurusu

Apple Glass için geri sayı başladı. Teknoloji dünyası tarafından merakla beklenen akıllı gözlükle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Apple, Apple Glass kullanıcılarının gözlükte görüntülenen içerikle ne kadar ilgilendiğini ölçebilen ve ekranın parlaklığını ayarlayabilen bir sistem için patent başvurusunda bulundu.

Akıllı gözlüğün parlaklık seviyesini kullanıcıların fizyolik durumuna bağlı olarak otomatik ayarlayabileceğinden söz ediliyor. Kullanıcıların dikkatli ve meşgulken içeriğin parlaklığının artması durumunda gözbebeği tepkisinin daha yavaş ve daha küçük olabileceği ifade ediliyor. Akıllı gözlük içeriğin dikkat edilip edilmediğini kontrol edeceği ve kullanıcıların gözlerini inceleyeceği dile getiriliyor. Parlaklık değişikliğinin kullanıcı içeriği tararken doğal olarak meydana geleceği söyleniyor. Apple,, bazı uygulamalarda bir işlemciye, bir ekrana ve bir sensöre sahip olan cihaz bir yöntemi uyguluyor. Apple gözlük kullanıcılarının rahatsızlığını en aza indirmek amacıyla ışığın bir kulaklığa nasıl yansıdığını da inceliyor. Yüksek piksel yoğunluğuna gözlüklerde kullanılan ekranlar kontrastı azaltabiliyor. Apple’ın bunu önlemek için yansıma önleyici katmanları kullanacağı dile getiriliyor.

Apple Glass imzalı gözlüğün satış fiyatı ne kadar olacak?

Gözlük yeni bilgilere göreyse bünyesinde tam 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyacak. Bu açıdan piksellerin kesinlikle sayılmadığı çok keskin bir görüntü sunacak Glass, aktarıldığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip. Glass, aktarıldığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip. Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz ürün, değiştirilebilir kafa bantlı bir tasarımı benimseyecek. Gözlüğün yurt dışındaki satış fiyatının ise 3000 dolar olacağı söyleniyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını burada test ediyor