reklamı kapat

POPÜLER

Z kuşağının ulaşım aracı: Toyota uBox [Video]

13 Nisan 2016

Özellikle kalabalık aileler için SUV modelleri ideal ulaşım aracı olarak öne çıkıyor. Ve bu sınıfta sporundan klasiğine, teknolojik olanından daha mütevazı olanına kadar onlarca seçenek mevcut. Peki şimdinin çocukları büyüyüp ebeveyn olunca nasıl bir SUV modeli tercih edecek merak etmiş miydiniz? Bunun cevabı Toyota’dan geliyor.

Toyota’nın Clemson Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek geliştirdiği uBox isimli konsept otomobil, Z kuşağının gelecekte de tarzından ödün vermeyeceğini gösteriyor. Tuhaf, uçuk, teknolojik, dijital, değişken, yaratıcı… Z kuşağını tanımlayan sıfatların çoğu uBox’ta da kendini gösteriyor. Tasarlanmasından üretim aşamasına kadar ağırlıklı olarak öğrencilerin üzerinde çalıştığı, Toyota’nın ise her türlü desteği verdiği otomobil, geleceğin SUV kavramına farklı bir bakış açısı getiriyor.

Kişiselleştirilebilir yapısı sayesinde Z kuşağının fazlasıyla tercih ettiği “home-office” çalışma şekli uBox’ta da vücut buluyor. Zira otomobil isteğe göre hem bir karavan hem de mini bir ofis gibi şekillendirilebiliyor. 3D yazıcı yardımıyla oluşturulan parçaları, bağlanabilirliğin ön planda olduğu dev tabletten oluşan bilgi eğlence sistemi, bisikletin bile sığacağı genişlikte bagaj hacmi otomobilin öne çıkan detaylarından.

Elektrikle çalışan otomobilin motor detaylarını bilmiyoruz ancak şu aşamada bu pek de önemli sayılmaz. Aşağıdaki videodan bu çılgın otomobilin yapım aşamasına göz atabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR