reklamı kapat

POPÜLER

Orman yangını için önlem; akaryakıt istasyonlarına uyarı

Zamlar pompaya yine yansımadı; benzinde yeni artış

Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’dan (EPGIS) alınan son haberlere göre benzin fiyatlarına yeni bir zam yapıldı.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir kez daha artış eğilimine girdi. Bunun da benzin fiyatlarına yansıması bekleniyordu. EPGIS’den yapılan açıklamada, “Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 30/09/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 29 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır sözlerine yer verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin fiyatları ne durumda?

Yapılan bir diğer paylaşımda ise “29/09/2021 itibari ile son ÖTV ayarlamaları sonrasında akaryakıtta kalan ÖTV miktarları. Benzin: 0,77 ( TL/LT ) Motorin: 0,12 ( TL/LT ) LPG Oto gaz: 0 ( TL/LT )” ifadelerine yer verildi.

Benzin litresi İstanbul’da ortalama 7,78 liradan, Ankara’da 7,84 liradan, İzmir’de ise 7,85 liradan satılıyor. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9 ile tanışın