reklamı kapat

POPÜLER

Pagani Zonda Revolucion

Zenginliğin sınırları ne kadar zorlanabilir? Pagani Zonda Revolucion oturma odasına dekor oldu!

Değeri milyon eurolarla telaffuz edilen bir asfalt canavarı Pagani Zonda Revolucion, artık kendisine hayran olan koleksiyonerin salonunu süsleyecek.

Advertisement

İtalya’nın köklü performans markaları arasında 90’lı yılların ilk dönemleri içerisinde katılan Pagani, pek çok üreticinin başaramadığı özgünlüğü kısa sürede tutturmayı başardı. Mercedes-AMG ile yapılan ve günümüzde de halen devam etmekte olan anlaşmayla birlikte motor bölümünü piyasanın önemli isimlerinden birisine emanet eden şirketin adını duyurduğu model ise Zonda’dan başkası değildi. Üretim hayatı 6.0 litrelik V12 makineyle başlayan, 394 PS güç ve 570 Nm tork değerlerini sunan bu yeni canavarın değerleri kısa vadede S ve R gibi farklı versiyonlar üzerinden ciddi derecede yükselme gösterdi. Ailenin son önemli üyelerinden birisi olarak tanıtılan Revolucion ise, Zonda R’ın özel üretim son versiyonu olarak akıllarımızdaki yerini korumakla. Bu zamana kadar pist ve sokaklarda görmeye alıştığımız model artık çılgın bir koleksiyonerin salonunda sahne alacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Makine çıkartıldı

Pablo Perez isimli bir koleksiyonerin sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımla gündeme gelen bu çılgın projede, Zonda Revolucion modelini yatay bir konumda havada görüyoruz. Kendisini Pagani’nin hayranı olarak nitelendiren ve koleksiyonunda Huayra BC’si de bulunan Perez, oturma odasına renk katmak için böylesine bir işe girişmeyi tercih etmiş. Aracın motor bölümünün tamamen çıkartılmasıyla başlayan bu sanatsal proje bazılarınınsa pek de hoşuna gitmeyebilir. 6.0 litrelik motoruyla 800 PS güç ve 730 Nm tork değerlerine sahip olan Zonda Revolucion’un yaklaşık 2,2 milyon euro‘dan alıcı bulabildiğini de belirtmekte fayda var.