reklamı kapat

POPÜLER

Pagani Zonda’nın ardından ikinci örnek; BMW M1 duvara dekor oldu

Markasının en önemli ikonlarından birisi olan BMW M1, yapılan özverili çalışmanın ardından bir sanat eseri olarak meraklılarına sergilenecek.

BMW tarihinin motor sporları denildiği zaman ayrı bir noktada konumlandırdığı modeller arasında yer alan M1 sadece üç yıl boyunca üretim bandında kaldı. 1978 ile 1981‘i kapsayan bu süreçte yaklaşık 450 tane üretilen model, Guigaro’nun ikonik “Folded paper” tasarım felsefesini taşıyan birkaç özel otomobilden birisi. Dayanıklılık yarışlarında elde ettiği başarılarla markanın yüzünü güldüren ve bugün çok ciddi bir koleksiyon değeri bulunan bu ikonik isim şimdilerde ilginç bir projeyle gündeme geldi. Geçtiğimiz nisan ayında Pagani Zonda Revolucion karşılaştığımız örnekle birebir olarak bir duvara dekor olarak yerleştirilen M1’i buradaki hikayesiyse farklı bir noktada konumlandırmamız gerekiyor. Bunun altında yatan temel sebepse şu anda duvarda gördüğümüz modelin aslında iki farklı araç olması.

İki otomobil tek parça

Halihazırda kondisyonu iyi olan örnekleri çok ciddi rakamlara alıcı bulan BMW M1’i böyle bir projede görmek ilk başta bizleri de şaşırttı. Aracın piyasa değerinin farkında olan koleksiyoner bu konuda akılcı bir strateji yürüterek kazalı seçeneklere yöneldi. Bir tanesi önden bir tanesiyse arkadan olmak üzere iki farklı M1 satın alan bu çılgın meraklı, uzun süreli tamirat işleminin adından iki modeli tek bir otomobil olarak bir araya getirmeyi başarmış. Yapılan başarılı işçiliğin ardından fabrikadan çıktığı ilk günkü haline dönen M1, artık bir sanat eseri olarak sergilenecek. Aracın yerleştirilme sürecini ufak bir video üzerinden kayıt altına alan ekibi kutluyor sizleri bu keyifli projeyle baş başa bırakıyoruz.

Video