reklamı kapat

POPÜLER

10.5 inç iPad Pro incelemesi

GÖZ ALICI TASARIM

iPad Air 2 ile başlayan tasarım felsefesini devam ettiren yeni iPad Pro, ilk bakışta 9,7 inçlik modelle benzer bir tasarıma sahip. Ekran çerçeveleri bir önceki modelle kıyaslandığında yüzde 40 daha ince olan tablet bu sayede çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Çerçevelerin incelmesiyle yeni iPad Pro’yu elinize aldığınızda  tablet sanki bir kağıdı tutuyormuş izlenimi veriyor. Apple’ın daha önceki tabletlerinde olduğu gibi yen iPad Pro da alüminyumdan üretilen gövdesiyle halen oldukça çekici görünüyor. Gümüş, altın, uzay grisi ve roze altın renk seçenekleri sunan tabletin ön tarafında 9,7 inçlik modelde olduğu gibi ana fiziksel ekran tuşu yer alıyor.

iPhone 7’de kullanılmaya başlanan kuvvete duyarlı ve basıldığı an hassas dokunsal geri bildirimler veren yeni ana ekran tuşunun 10,5 inçlik modelde yer almadığını söyleyelim. Tabletin arkasına bakıldığında  kamera çıkıntısı, sol yan kısımda ise Smart Connector bağlantısı göze çarpıyor. iPad Pro’nun sağ yan kısmında ses tuşları, üst kısmında kulaklık girişi, alt kısmında ise Lightning bağlantısı yer alıyor. Wi-Fi modeli 469 gram LTE modeli 477 gram ağırlığında olan tabletin kalınlığı ise sadece 6,1 mm. Testini yaptığımız LTE’li modelde bir önceki modelde olduğu gibi plastik yerine tabletin diğer yüzeyleriyle uyum sağlayan alüminyumdan üretilen LTE modülü kullanılıyor.

Tabletin önemli özelliklerinden birisi de bünyesinde barındırdığı 4 adet hoparlör. iPad Pro’nun üst ve alt kısmında yer alan hoparlörler hem güçlü hem de kaliteli bir ses deneyimi sunuyor. Hoparlörlerin sunduğu performanstan etkilendiğimizi belirtelim. iPhone 6s’te kullanılan ikinci nesil Touch ID parmak izi sensörünün tercih edildiği tablet bu teknoloji yardımıyla ekran kilidini çok hızlı şekilde açabiliyor.