reklamı kapat

POPÜLER

David Brown Automotive Mini Remastered

100.000 dolarlık Mini: David Brown Automotive Mini Remastered

05 Mart 2019

Cenevre Otomobil Fuarı 2019 tüm hızıyla devam ediyor. David Brown Automotive, fuar kapsamında fiyatıyla dudak uçuklatan Mini Remastered modelini sergiliyor.

Sevimli Mini Remastered, otomotivde son teknolojiyle dolu olan Cenevre Otomobil Fuarı‘na retro bir hava getiriyor. David Brown Automotive’in sergilediği otomobiller, sadece restore edilmiş klasik birer Mini değil; küçük İngiliz üretici her bir Remastered’ı gövde panellerine kadar yeni baştan üretiyor. Firma, donör otomobilin bir Mini Remastered’a dönüşebilmesi için yaklaşık 1.400 saate ihtiyaç duyduklarını belirtiyor. Orijinal Mini ile Remastered’ın paylaştığı ortak parçalar ise sadece motor ve şanzıman.

DB Automotive otomobilin içini de yeni baştan tasarlıyor. Kaliteli deri döşemeye sahip kabinde alüminyum düğmeleriyle yeni ön göğüs dikkat çekiyor. Koltuk döşemeleri müşterilerin özel isteklerine göre değiştirilebiliyor. Mini Remastered firma tarafından Apple CarPlay ve Android Auto destekli Pioneer marka bir bilgi ve eğlence sistemiyle de donatılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini Remastered kaputunun altında donör otomobillerden gelen 1275 cc hacmindeki dört silindirli motoru taşıyor. Standart modellerde 78 beygir güç ve 123 Nm tork üreten motor, isteğe bağlı olarak DB Automotive tarafından modifiye edilerek 94 beygir üretecek şekilde 1330 cc‘ye yükseltilebiliyor.

David Brown Automotive Mini Remastered fiyatı

Elbette bütün bunların bir bedeli var ve bu bedel pek de “mini” değil! David Brown tarafından üretilmiş bir Mini Remastered sahibi olmak 98.800 dolardan başlıyor ve özel tercihlerinize göre fiyat 130 bin doları geçebiliyor!

İlginizi çekebilir

Karşınızda dünyanın en pahalı ve hızlı kamera aracı