reklamı kapat

POPÜLER

En hızlı seri üretim MINI modeli neler sunacak?

18 Şubat 2019

MINI, bugüne kadar ürettiği en hızlı seri üretim otomobili olarak tanımladığı yeni John Cooper Works GP modelini 2020’de asfalta çıkaracak. Yeni GP ateşli hatchback arenasını karıştıracak gibi görünüyor.

Hızlı hatchback otomobiller arasında yaşanan güç savaşlarına dahil olan MINI John Cooper Works GP, TwinPower Turbo teknolojisine sahip 300 beygir gücünde 2.0 litrelik motor ile donatılmış. MINI markasının sportif genlerinden ilham aldığı açıklanan yeni MINI JCW GP’nin süspansiyonları da pist ve yarış odaklı ayarlar içeriyor. Otomobilin detaylı teknik bilgileri ve görselleri henüz yayınlanmış değil. Buna karşılık ortaya çıkan ön izleme görselleri, bu otomobilde hafifliğe ve aerodinamik gövde panellerine yönelik titiz bir çalışma yapıldığını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm testleri önümüzdeki aylarda tamamlanacak olan yeni MINI John Cooper Works GP, geniş ön ve arka çamurluklar, büyük tavan spoyleri ve düşük ağırlığıyla diğer MINI modellerinden ayrılacak. Hatırlarsanız, 2017 yılının Eylül ayında tanıtılan  John Cooper Works GP konseptinde ralli otomobillerindekine benzer büyük hava girişleri, devasa bir arka spoyler, 19 inçlik hafif alaşım jantlar, karbon fiber eklentiler ve C sütununa konumlandırılan geniş hava kanalları bulunuyordu. Konsept kadar abartılı olmasa da, seri üretim GP’nin de son derece agresif ve sportif bir görünümle yollara çıkacağını düşünebiliriz.

2020 yılında yollarla buluşacak olan en güçlü MINI’den sadece 3.000 adet üretileceği açıklanıyor. Yeni GP’nin, tıpkı 2006 yılında sunulan ilk nesil GP gibi, zamanla değerli bir koleksiyon parçası olacağına şüphe yok.

İlginizi çekebilir

Dünyanın en hızlı SUV modeli Bentley Bentayga Speed