reklamı kapat

POPÜLER

Skydio X2
Skydio X2
Skydio X2

100 kat yakınlaştırma yapabilen drone: Skydio X2 [Video]

Otonom drone’larıyla adından söz ettiren Skydio, yeni X2 modeli ile ticari drone pazarına giriyor. Skydio X2, Skydio’nun ilk tüketici olmayan cihazı olma özelliğini taşıyor.

Dahili kızılötesi termal kamerasıyla devlet kurumlarına, ordulara, hava gözetimi yapan kuruluşlarına hitap ediyor. DJI’ın Mavic Pro drone’larında olduğu gibi katlanabilir bir tasarıma sahip olan X2, GPS ile çalışan gece uçuşu özelliğine de destek veriyor. Karanlık uçmak için görünür bir ışığı bünyesinde barındıran drone’da IR aydınlatıcılar bulunuyor. Dahili dokunmatik ekranlı bir uzaktan kumandayla gelen drone, tam dolu pille havada 35 dakika kalabiliyor. Skydio 2’de bu süre 23 dakikaydı. 12 megapiksel ana kameraya ek olarak drone’da 320 x 256 piksel çözünürlüğünde termal bir kamera daha bulunuyor. X2 ile birlikte gelen bazı yeni yazılım özellikleri de karşımıza çıkıyor. Her yöne 100 kat yakınlaştırma için 360 derece bir “süper yakınlaştırma” özelliği dikkat çekiyor. Sigorta acentelerinin evleri otomatik olarak incelemesi için bir Ev Tarama özelliği de drone’da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skydio X2 satış fiyatı açıklandı mı?

Skydio bu yıl X2’nin iki versiyonunu piyasaya sürüyor. Birinci model X2D olarak adlandırılıyor. Bu model açıkcası ABD ordusuna hitap ediyor. Keşif, arama kurtarma ve güvenlik görevlerinde kullanılmak üzere tasarlanan drone’un fiyatı ise açıklanmadı. Skydio’nun bir diğer drone’u XE2 ise işletmelere, müdahale ekiplerine ve sivil ajanslara hitap ediyor. Bu drone’un da satış fiyatı henüz paylaşılmadı. Skydio iki yeni drone’ununu önümüzdeki günlerde satışa sunmaya hazırlanıyor.

İlgili video

Skydio X2 tanıtım videosu