reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra

12.499 TL’lik Samsung Galaxy S20 Ultra düşme testine girdi [İzle]

Galaxy S20 ailesinin en üstündeki model Samsung Galaxy S20 Ultra, düşme testine sokuldu. Sonuç ise hiç beklendiği gibi çıkmadı. İşte detaylar;

Başlıkta da yazdığımız gibi Türkiye’de 12.499 TL’ye satılan Samsung Galaxy S20 Ultra, Cnet tarafından yukarıda izleyebileceğiniz videoda düşme testine sokuldu. Galaxy S20 ailesinin hem ön hem de arkada Gorilla Glass 6 ile korunan tek üyesi, düşme testinde maalesef sınıfta kaldı. Oldukça kısa mesafeden beton zemine yapılan düşme üst seviye amiral gemisinin önce arkası, bir sonraki denemede ise ekran koruyucu film takılı olmasına rağmen ön kısmı kırıldı. Bu testten sonuç olarak modelin mutlaka ama mutlaka iyi bir kılıf ile korunması gerektiği çıktı. Firmanın ve üçüncü parti üreticilerin bu konuda oldukça iyi birçok modelleri bulunuyor ve bunlardan birisini mutlaka satın alarak Galaxy S20 Ultra’yı darbelerden korumak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra kamera konusunda firmanın şimdiye kadar yaptığı en iyi model

Peki bunun arkasında tam olarak ne yer alıyor? Kısaca baktığımız zaman telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile yukarıda da söylediğimiz gibi 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor.