reklamı kapat

POPÜLER

17 haftalık çalışmanın sonunda iPhone 7’ye kulaklık girişi yerleştirmeyi başardı [Video]

Geçtiğimiz sene gün yüzüne çıkan iPhone 7 birçok açıdan çok beğenilse de, kulaklık girişinin eksikliği nedeniyle fazlasıyla eleştirildi. Özellikle kullanıcılar Apple‘ın bu tercihinden hiç memnun kalmadı.YouTube’da Strange Parts kanalının sahibi olan Scotty Allen ise oldukça zorlu bir sürecin ardından iPhone 7’ye kulaklık girişi eklemeyi başardı!

Scotty Allen kulaklık girişini geri getirmek için tam 17 hafta boyunca çaba harcıyor. Hong Kong’a giden YouTuber önce yeni bir iPhone 7 satın alıyor. Ardından telefonun içini inceleyerek kulaklık girişini koyabileceği uygun bir yer arıyor. Başlangıçta içerisinin fazlasıyla dolu olacağını düşünsene de sonunda cihazın sol alt köşesinde bir boşluk keşfediyor. Kulaklık girişini buraya yerleştirmeye karar veriyor fakat isteğini gerçekleştirebilmek için uzun haftalar boyunca çabalaması gerekiyor.

Önce telefon parçalarının başkentine gidip kulaklık girişi ve ihtiyaç duyduğu diğer malzemeleri satın alıyor. Ardından ciddi hesaplamalar yaparak kulaklık girişinin açılması gerekiyor. Bunu cihaza zarar vermeden yapabilmek neredeyse imkansız. Üstelik her şey hallolduktan sonra cihazı yeniden bir araya getirmek ve düzgünce çalışmasını sağlamak da oldukça zor. Başlangıçta başarısız olan Scotty Allen sonunda ekran problemini de çözüyor. Böylece kulaklık girişi olan, kendi elinden çıkma bir telefona kavuşuyor. Strange Parts kanalında paylaşılan bu enteresan ve zorlu videoyu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.

YORUMLAR