reklamı kapat

POPÜLER

Energizer Power Max P18K Pop

18.000 mAh pile sahip akıllı telefon için açılan projede büyük fiyasko

Bünyesinde tam anlamıyla dev bir pil yer alan Energizer Power Max P18K Pop için açılan Indiegogo projesi büyük bir fiyasko ile sonuçlandı.

Energizer Power Max P18K Pop, tam 18.000 mAh pil üzerine kurulan bir akıllı telefon modeli. Bu pili nedeniyle de gerçekten inanılmaz oranda kalın olan telefon, Indieogogo üzerinden destek aramaya çıkmıştı. Burada tam 1.2 milyon toplamayı hedefleyen firma, sadece 15 bin dolar bağış aldı. Ancak 11 kişinin bağış yaptığı telefon, Indiegogo tarihindeki en başarısız projeler arasındaki yerini almış durumda. En az 549 dolarlık bağış seçenekleriyle satışa açılan Power Max P18K Pop projesi, adeta bir hayal kırıklığı oldu. Bunun arkasında elbette telefonun gövde kalınlığı yer alıyor. Bu şekilde günlük olarak kullanılması imkansız olan telefon, sadece araziye çıkılacağı zaman işe yaratacak gibi görünüyor. Kalınlık konusunda eski cep telefonlarını bile sollayan cihaz, dikkatleri üzerine “satış” anlamında hiç ama hiç çekememiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Energizer Power Max P18K Pop teknik olarak şu detaylara sahipti

İnce çerçeveleri bulunan akıllı telefon, bunu gövdesinden çıkan kızaklı ön kamera sistemine borçlu. Bu sistemde 16 megapiksel + 2 megapiksel kameralar taşıyan telefon, bir ekran çentiğine de sahip değil. Arkasında ise 12 megapiksel + 5 megapiksel + 2 megapiksel üçlü kurulum yer alan model, gücünü MediaTek Helio P70 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. MicroSD üzerinden artırılabilen dahili hafızası 128 GB olan model, kutusundan Android Pie ile çıkıyor. 6,2 inç ekranında 1080+ çözünürlük sunan P18K Pop, bağlantı tarafından USB-C kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni Redmi modeli