reklamı kapat

POPÜLER

Techrules Ren RS

2.000 kilometre menzile performans versiyonu gelirse; ilk detaylarıyla Techrules Ren RS

Çin merkezli ufak bir ekibin ikinci önemli adımı niteliğinde olan Techrules Ren RS, teknik detaylarıyla heyecan yaratmayı başardı.

Otomobil meraklılarının hafızalarını biraz zorlamasıyla hatırlayabileceği Çin merkezli Techrules, 2017 yılının adından söz ettirmeyi başaran üreticilerden birisiydi. 2.000 kilometre menzil vadeden otomobili Ren‘i geçtiğimiz yılın Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyen marka, bu yılki etkinlikte yine ortalığı karıştırmanın yollarını arıyor. Ren’in tamamen performans odaklı versiyonu RS ile Cenevre 2018’e katılacağını duyuran Techrules ekibi, paylaştığı ilk detaylar ile bir sene içerisinde teknik açıdan da geldiği seviyeyi anlamamıza yardımcı oluyor. Şimdilik elimizde sadece tek kare görseli bulunan araç, tasarım olarak Aston Martin Vulcan’ı aratmayacak gibi gözüküyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Heyecanlandıran teknik değerler

Dört ve altı elektrik motorlu olmak üzere iki farklı versiyonla kullanıcılara sunulacak olan Techrules Ren RS’in en dikkat çeken noktalarından birisi, sadece tek kişilik bir süper otomobil olacak. Tasarım süreci Guigiaro tarafından yürütülen aracın dizel menzil artırıcıyla satın alınabilecek olması da bir başka dikkat çeken parça. Toplamda 1.287 beygirlik güce sahip olacağı açıklanan Ren RS 0’dan 100’e olan hızlanmasını yaklaşık 3 saniyede tamamlarken, maksimum 330 km/s hıza erişebilecek. 28 kWh’lık batarya paketi üzerine eklenecek 80 litrelik dizel menzil artırıcıyla birlikte, tek seferde 1.170 kilometre yol kat edilebileceğini açıklayan Techrules, önümüzdeki günlerde daha fazla detayla karşımızda olacak. Cenevre’de türbin teknolojisiyle alakalı yeni gelişmeler ve önemli isimlerde gerçekleştirilmiş ortaklıklarla ilgili duyurular da yapacak olan marka bu yıl da adından söz ettireceğinin sinyallerini veriyor.