reklamı kapat

POPÜLER

Geely’den 17.000 dolarlık fiyatıyla 460 kilometre menzil sunan elektrikli otomobil; Emgrand GSe

Çin pazarında sunduğu GS modelinin elektrikli versiyonu olarak GSe’yi oyuna sürmeye hazırlanan Geely, fiyat/performans konusunda fazlasıyla iddialı.

Türkiye’nin de içerisinde olduğu Avrupa pazarında önümüzdeki iki yıllık süreç itibarıyla başlayacak olan elektrikli otomobil modellerinin zenginleşme süreci, Uzak Doğu pazarında günümüz itibarıyla söz konusu. Özellikle Çin‘de her geçen yıl ciddi oranda artış gösteren satış adetleriyle birlikte, Avrupa merkezli üreticilerin elektrikli modellerini ilk sunduğu yer de burası oluyor. Volvo ile yapılan ortaklığın ardından teknik altyapı ve kalite olarak çok ciddi ilerleme kaydeden Geely, son zamanlarda karşımıza çıkarttığı modellerle birlikte “keşke Türkiye’de olsa” düşüncemizi katlamaya devam ediyor. Emgrand modelinin sedan versiyonuyla ülkemizde varlığını sürdüren marka, kendi ülkesinde büyük ilgi gören GS modelinin elektrikli versiyonunu satışa sunmaya hazırlanıyor. İlk detaylarıyla yerel basında yer alan GSe isimli modelin fiyatına oranla sunduğu 460 kilometrelik şehir içi menzil değeri ciddi anlamda kafa karıştıracak seviyede.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk teknik detaylar

Başlangıç fiyatı olarak yaklaşık 17.000 dolar gibi bir fiyatla pazara sunulacak olan Geely GSe, 9 Haziran itibarıyla kullanıcılarla buluşuyor. Tasarımı itibarıyla standart versiyonla büyük oranda benzerlik gösteren modelde tamponlarla birlikte en hissedilir farkın, diğer markaların örneklerinden de hatırladığımız kapalı ön ızgara yapısı olduğu görülebiliyor. Teknik detayları henüz resmiyet kazanmayan modelin yerel basına sızan tek parçası menzil diyebiliriz. Performanslı kullanımın da içerisine katıldığı ortalama değerde 350 kilometreye kadar yol kat edebileceği söylenen aracın, 460 kilometrelik değeri 60-70 km/s’lik devamlı hızla yakalaması bekleniyor. Donanım olarak LED ışıklandırma grubu, panoramik sunroof, kablosuz akıllı telefon şarjı ve sesli komut algılama gibi parçalara sahip olacak Geely GSe’yi önümüzdeki günlerde tekrar gündemde görebiliriz.

Menzil, donanım ve fiyatını düşündüğünüzde, Geely GSe'yi satın almak ister miydiniz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...