reklamı kapat

POPÜLER

Apple Android uygulama

2017’de uygulamalar için harcanan para dudak uçuklatıyor

Günümüzde akıllı telefon ve uygulamaların olmadığı bir hayat düşünülemiyor. Bu uygulamalara olan talep sürekli olarak artarken, harcanan paralar da inanılmaz seviyelere ulaşmış durumda. Uygulama pazarı için açıklanan son rakamlar dudak uçuklatıyor.

Sensor Tower araştırma şirketinin Apple Store ve Google Play Store verilerine göre kişiler 2017 toplamında tam 60 milyar dolar uygulama harcaması yapmış durumda. Bunun detayına baktığımız zaman Apple tarafının galip geldiği görülüyor. Apple kullanıcılarının geride bıraktığımız yılda uygulamalara 38,5 milyar dolar harcama yaptığı görünürken, bu değer Android tarafında 20,1 milyar dolar seviyesinde kalıyor. Genel olarak 2016’ya oranla yüzde 35 artış gören harcama miktarı, gerçekten inanılmaz büyük bir sektöre işaret ediyor. Oyunların 2017’de yüzde 30 büyüdüğünü gösteren açıklama, buna rağmen toplam gelirin yüzde 80‘inin oyunlardan geldiğini gösteriyor. Yani kişiler en çok parayı oyunlara harcıyor. Bu durum özellikle yeni nesil çocukların etkisiyle düşüş göstermiyor.

Apple Android uygulama

Ufak miktarlardaki uygulama harcamaları çığ gibi büyüyor

2017’deki görülen bu hatırı sayılır artışın 2018’de de hız kesmeden devam etmesi bekleniyor. Kişiler mobil dünyadaki içeriklere çok büyük talep gösteriyor. Ufak miktarlar ile yapılan bu satın almalar ise gördüğünüz gibi bir araya gelince ülke ekonomilerini değiştirebilecek seviyeye yükseliyor. Bu yüzden geleceği oldukça parlak olan bu alan, öne çıkmak için sadece yeteneğinize bakıyor.