reklamı kapat

POPÜLER

en çok kazanan erkek oyuncular

2018’in en çok kazanan erkek oyuncuları

Hollywood yıldız olmayı başaranların inanılmaz rakamlara anlaşma imzalayabildiği bir yer. Bunun en net göstergesi de sevilen oyuncuların yıllık kazanları oluyor.

Forbes her sene olduğu gibi bu yıl da en çok kazananları açıklamaya başladı. Önce 2018‘in en çok kazanan kadın oyuncularını görmüştük. Şimdi sıra erkeklere geldi. Erkek oyuncuların listesinde rakamlar çok daha yüksek. Bu da Hollywood’da kadın ve erkek arasında hala ciddi bir ayrımcılık yapıldığını ortaya koyuyor. Kadınlarda başı çeken Scarlett Johansson’ın yıllık kazancı George Clooney’nin kazancının 5’te 1’i bile etmiyor. Fakat burda Clooney’nin reklam anlaşmalarının rolü büyük. Daha adil bir örnekle ele almak gerekirse listede üç Marvel yıldızı var. Üçüncü sıradaki Robert Downey Jr.‘ın yıllık kazancı ise Johansson’ı ikiye katlıyor.

Listenin zirvesinde 239 milyon dolarlık kazancıyla George Clooney yer buluyor. Yer aldığı reklam kampanyasından elde ettiği kazanç ona rekor bir gelir sağlamış durumda. İkinci sırada Dwayne Johnson‘ı görüyoruz. Üçüncü sırada ise Iron Man ile özdeşleşen Robert Downey Jr. boy gösteriyor. Listenin tamamı ise şöyle:

– George Clooney – 239 milyon dolar
– Dwayne ‘The Rock’ Johnson – 124 milyon dolar
– Robert Downey Jr. – 81 milyon dolar
– Chris Hemsworth – 64.5 milyon dolar
– Jackie Chan – 45.5 milyon dolar
– Will Smith – 42 milyon dolar
– Akshay Kumar – 40.5 milyon dolar
– Adam Sandler – 39.5 milyon dolar
– Salman Khan – 38.5 milyon dolar
– Chris Evans – 34 milyon dolar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları