reklamı kapat

POPÜLER

2022 BMW M135i xDrive artırılmış sürüş yetenekleriyle karşımızda

Beraberinde performanslı sürüş karakterini iyileştiren ufak dokunuşlar getiren 2022 BMW M135i xDrive, fiyat bazında ise artış barındırmayacak.

Yeni jenerasyonuyla birlikte arkadan itişli altyapısından feragat edilerek önden itişli hale gelen BMW 1 Serisi, hot-hatch ligindeki varlığını da bu dinamikler üzerinden sürdürüyor. M135i’nin performans bazında zirveyi oynadığı ürün gamı için 2022 model yılıyla birlikte sürüş zevkini artıracak önemli geliştirmeler duyuruldu. 2022 BMW M135i xDrive ile birlikte şasi ve süspansiyon gibi sürüş deneyimini doğrudan etkileyen altyapı elemanlarının tamamında revizyona gidilmesi dikkat çekiyor. Kokpit tarafında performans karakterini biraz daha fazla hissettirmek adına hoparlörlerden yansıtılan sanal egzoz sesi de, aracın kullanımındaki tadı bir kat daha artırmada rol oynayacak.

2022 BMW M135i xDrive teknik özellikleri

2022 model yılıyla birlikte otomobilin kaputunun altında rakamsal olarak ciddi bir değişim olmadığını ilk aşamada belirtmekte fayda var. Standart olarak 2.0 litrelik dört silindirli makineyle gelen M135i xDrive, yaklaşık 305 beygir güç ve 450 Nm tork değerleriyle yola devam ediyor. Motorun ürettiği bu değerler 8 kademeli otomatik şanzıman üzerinden xDrive desteğiyle dört tekerleğe de kademeli şekilde iletiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araç tüm parçaların bir araya gelmesiyle birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını 4,8 saniyede tamamlarken maksimumda 250 km/s hıza erişebiliyor. Ön bölümde standart olarak gelen sınırlı kaymalı diferansiyel kilinin mekanik yapıda olması da sürüş keyfini artıracak önemli parçalar arasında. Modelin şasi ve süspansiyon sistemlerinde yapılan revizyonlarla birlikte viraj kabiliyetinin artırıldığı bir sürüş mümkün kılınıyor. Yeni model yılıyla birlikte renk seçeneklerinde de farklılıklar kullanıcıları bekliyor olacak. Radikal çapta bir değişim olmamasından ötürü fiyatlarında artışa gidilmeyen M135i xDrive, 40 bin dolara yaklaşan etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR