reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

280 karakter Twitter’ı dev bir satranç tahtasına çevirdi

Twitter‘ın karakter sınırını 280’e çıkarması gerekli miydi yoksa bir hata mıydı emin değiliz. Ancak bu fırsat yaratıcı kullanıcıları ortaya çıkardı.

Advertisement

Geçtiğimiz günlerde Twitter 140 olan karakter sınırını 280’e çıkararak kullanıcılara kendilerini ifade edebilmek için daha geniş bir alan sundu. Akabinde konuyla ilgili şikayet eden onlarca, hatta yüzlerce hesabın yanı sıra ekstra karakterin keyfini sürenler de platformda belirmeye başladı. Daha çok karakter şüphesiz platformun çıkışındaki ruhu bir parça bozmuş olsa da yaratıcı kullanıcılar bunu fırsata çeviriyor.

Twitter’da satranç oynamak

Hatırlarsanız Facebook Messenger size arkadaşlarınızla oyun oynama imkanı tanıyor. Bu oyunlar arasında gelişmiş yapıda olanlar olduğu gibi satranç benzeri basit arayüzlü oyunlar da bulunuyor. “Twitter’ın neyi eksik?” diyen kullanıcılar ise eksik karakterlerin gelmesiyle masaüstü oyunları platforma taşımış durumda. Artık bu platform üzerinde de satranç oynayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken oyunu başlatmak ki hazır taslaklar da bulunuyor. Daha sonra arkadaşlarınızla karşılıklı cevaplaşarak oyunu devam ettirebilirsiniz. Twitter akışınızda heyecanlı satranç maçları görmeniz de olası.

Tek fark edilen oyun satranç da değil. Connect Four oyunu da platformda oynanıyor. Aynı şekilde Tic Tac Toe da oynamanız mümkün. Arayüzü uygun şekilde geliştirebileceğiniz ve 280 karaktere sığdırabildiğiniz sürece platformda masaüstü oyun deneyimini başlatabilirsiniz. Haberin devamında satranç için örnek taslaklar yer alıyor.