reklamı kapat

POPÜLER

3.000 kilometre geride kaldı; Hyundai Kona dizel, Türkiye turunda

Yaklaşık iki hafta önce Türkiye pazarındaki kullanıcılarla buluna Hyundai Kona dizel, kısa sürede hatırı sayılır satış adedine ulaşmayı başardı.

Hyundai, merakla beklenen 1.6 litrelik dizel motorlu ve 7 ileri DCT şanzımanlı KONA’yı 12 Nisan’da yaptığı basın toplantısının ardından Türkiye’de satışa sunmaya başlamış ve akabinde tüm Türkiye’yi kapsayacak bir tura çıkmıştı. 40 günde 40 şehir 7.000 km mottosuyla yola çıkan KONA 1.6 dizel, proje kapsamında ilk 3.000 km’yi geride bırakarak Van’a ulaştı. Ankara, Samsun, Ordu, Erzurum ve Van’da gerçekleştirilen etkinliklere 500’den fazla otomobil severlerin katılırken turun bir sonraki durağı ise 30 Nisan’da Mardin olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcılardan önemli ilgi

Yeni modelle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker; “12 Nisan’da satışına başladığımız KONA dizel modelimizden 10 günde 100 adet satış gerçekleştirdik. Nisan ayını benzinli versiyon da dahil olmak üzere 200 adetlik bir KONA satışı ile kapatmayı hedefliyoruz. Kısacası, KONA modelimizin satış performansı her geçen gün artmaya devam ediyor. Ülkemizi karış karış gezdiğimiz Konatolia projemiz de tüm hızıyla sürüyor ve geçtiğimiz tüm şehirlerde ilgiyle karşılandık. Yediden yetmişe tüm otomobil severler KONA dizel ile bir araya gelerek test sürüşü imkanı buldular.” ifadelerine yer verdi. 136 beygir güç ve 320 Nm tork üretebilen motorla gelen Kona dizel; Style pakette 137.500 TL, Elite Smart Lime SRF ve Elite Smart Kırmızı SRF versiyonları içinse 158.900 TL‘lik fiyatlarla alıcı buluyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da geçen ay tanıtılan 2020 Sonata