reklamı kapat

POPÜLER

Otogaz (LPG)

LPG (Otogaz) kullanıcılarını sevindiren haber

LPG (Otogaz) depolarına uygulandığında kapalı otoparklarda yaşanabilecek potansiyel patlama riskini en aza indirmeyi başaran yerli bir ürün geliştirildi. Bu sayede LPG’li araçlar kapalı otoparklara da girebilecek.

Bildiğiniz gibi LPG’li araçlar Türkiye genelinde kapalı otoparkları kullanamıyor. Geçtiğimiz aylarda konu ile ilgili ümit veren açıklamalar yapılmış olsa da henüz resmi bir gelişme yaşanmadı. Güvenlik sebebi ile uygulanan bu kısıtlama tarih olabilir. Alforex adlı bir Türk şirketi tarafından LGP’li sanayi tüplerine uygulandığında iş yeri ve konutların yangın ve patlamalarının vereceği zarar en aza indirgenecek bir ürün tasarlandı. Şirketin Ankara’da bulunan binasının açılış töreninde tanıtımı yapılan ürün sayesinde otogaz dönüşümlü araçların kapalı otoparklara güvenli bir şekilde park edebileceği ve seyahat halinin daha güvenli olacağı da söylendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu ile ilgili şu açıklamalar yapıldı; “Bu sistem, 1960’lı yıllardan beri Amerika, İtalya ve Almanya’nın da aralarında bulunduğu 7 ülkede kullanılıyor. Leopard tankları ilk olarak ülkemize geldiğinde bu sistemle birlikte kullanıldı. Sistemimizin ulaşılabilirliği ve uygulanabilirliği şeklinde iki aşamada değerlendirebiliriz. Bu sene iş yeri patlamalarından dolayı sigorta bütçeleri 20 milyonlara çıktı. Sigorta poliçelerinde indirimler alınabiliyor. Sistem sayesinde artık LPG dönüşümlü araçlar da kapalı otoparklara giriş yapabileceklerdir. Çünkü bu sistem ile artık patlama gerçekleşmeyecektir. Tüketiciye maliyeti ise, bayilerdeki maliyet analizinde üç gruba ayırıyoruz. LPG’li araçlarda 10 yıl ekonomik ömrünü dolduran tanklar değişime gitmek zorundadır. Ürünü burada değiştirirsek, 200 lira gibi bir maliyeti olacaktır.”

İlginizi çekebilir

Yeni nesil Palio arazi dokunuşuyla güçlendi; FIAT Argo Trekking