reklamı kapat

POPÜLER

Otopark Yönetmeliği

Bakan açıkladı; Otogaz (LPG) kullanan araçlar için otopark müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Otogaz (LPG) kullanan sürücülerin uzun süredir beklediği kapalı otopark kullanımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Akaryakıt fiyatlarının git gide artması ile birlikte Otogaz (LPG) kullanan araç sahibi sayısı da oldukça arttı. Ancak bu sürücülerin ortak bir problemi vardı. Araçları ile kapalı otoparklara girmeleri güvenlik sebebi ile yasaktı. Uzun süredir üzerine çalışılan düzenlemede sona gelindi. Artık LPG’li araçlar da kapalı otoparklara girebilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Kentsel dönüşümü 3 başlık altında toplamıştık. Buna yeni bir başlık daha ekliyoruz. Yoğun olarak trafik ve otopark sorunu yaşanan ilçelerimize otopark problemini çözmek amacıyla şehrin içinde kalmış, köhneleşmiş, deprem riski altındaki binaları kentsel dönüşüme tabi tutmak suretiyle bölgenin otopark ihtiyacını giderecek katlı otoparklar yapacağız. Akıllı sistemlerin olduğu otoparklarda, vatandaşlarımız her türlü hizmeti alacak. Hem otopark ihtiyacını gidermiş hem de o bölgedeki kentsel dönüşüme katkı sağlamış olacağız. İnşallah İstanbulumuzun 39 ilçesine de en az bir tane bu otoparklardan yapacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otogaz (LPG) kullanan araçlar için yeni yönetmelik 2021’de

Yeni yönetmeliğimiz de 2021 sonu itibarıyla yürürlüğe girecek. Türkiyemizin elektrikli araçları artık 2022’de yollara çıkacak ve bu araçlar için yeni donanımlara, otopark alanındaki şarj istasyonlarına, park yerlerine ihtiyaç duyacağız. Bu kapsamda yeni yönetmeliğimizde otopark alanlarında elektrikli araç park yerlerinin sayısını artırıyoruz. Şarj istasyonu kurulma mecburiyeti getiriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni düzenlemeyle LPG’li araçlarımız artık kapalı otoparklara giriş yapabilecekler. Çalışmada artık son aşamaya geldik. İlgili bakanlıklardan ve kuruluşlardan görüşlerimizi aldık. İnşallah nihai şeklini verip, LPG’li araç sahibi vatandaşlarımızın merakla beklediği yönetmeliği önümüzdeki hafta yayınlayacağız. Şimdiden yönetmeliğimiz İstanbullularımız ve tüm kardeşlerimiz için hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

FIAT Argo Trekking