reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Görülmeye değer; Volkswagen ID. R Nürburgring testlerine başladı [Video]

27 Nisan 2019

Kısa süre önce resmi detayları üzerinden karşımıza çıkan Volkswagen ID. R, Nürburgring denemesi öncesi test sürecinde kameralara yakalandı.

Yeşil Cehennem’de önümüzdeki günlerde bizi hareketli günlerin geçtiğine dair ilk bilgileri hafta içerisinde sizlerle değerlendirme fırsatımız olmuştu. Volkswagen ID. R ile elektrikli otomobillerin hükmetme dönemiyle ilgili yeni bir girişime şahit olacağımız bu süreç artık çok daha somut görüntülerle önümüzde duruyor. Volkswagen resmi kaynakları tarafından paylaşılan fotoğrafların ardından test süreciyle ilgili hareketli parçalara da sızıntılar üzerinden erişebiliyoruz. Nürburgring için özel olarak geliştirmeleri yapılan otomobilin bu sessiz performansı, önümüzdeki günlerdeki fırtınanın habercisi olabilecek mi?

Öne çıkan teknik detaylar

Otomobille ilgili teknik detayları hafta içerisinde yarış departman sorumlusu François-Xavier Demaison’dan almıştık. ID. R’ın ortalamada 180 km/s hızla hareket edeceği bu noktadaki öne çıkan noktalar arasında yer alıyor. Yapılan aerodinamik değişimlerle birlikte ID. R maksimum sürat 270 km/s dolaylarına kadar yükselebilecek. Motor bölümünde yer verilen üniteyle 671 beygir güç ve 650 Nm tork değerlerine sahip olan model, 0’dan 100’e 2,25 saniyede erişebiliyor. Volkswagen ekibinin rekoru elde etmesi için NIO EP9’un 6 dakika 45 saniye ve 90 saliselik süresini geride bırakması gerekiyor.

Video