reklamı kapat

POPÜLER

3D yazıcı Obsidian, yüksek performansı bütçe dostu fiyatla buluşturuyor [Video]

Giderek büyüyen 3D baskı pazarı beraberinde fiyat/performans ürünlerini de getirmeyi ihmal etmiyor. Gelişmiş özellikleri bütçe dostu, kompakt gövdesinde toplayan 3D yazıcı Obsidian da bu alternatiflerden en yenisi.

Kodama tarafından geliştirilen Obsidian, şık ve kompakt masaüstü tasarımı, bütçe dostu fiyatıyla destekliyor. “Tak, çalıştır” cihazı olan Obsidian, basit kullanımıyla da hobicilerden profesyonellere kadar hemen her kullanıcıya hitap edebiliyor. Kompakt gövdesi üzerinde dokunmatik 3,5 inç boyutunda LED ekran bulunan cihaz buradan basit kontrollerle kullanıcıları yönlendiriyor. Filament değişimi de oldukça basit olan Obsidian’da 2 megapiksel çözünürlük sunan bir kamera yer alıyor. Kullanıcılar akıllı telefonlarından kameraya bağlanarak baskı durumunu kontrol edebiliyor. Aynı zamanda baskı boyunca çekim yapan kamera, time-lapse videolar hazırlayarak bunları sosyal medyada paylaşmayı da mümkün kılıyor.


Baskı hacmi 120 x 120 x 120 mm olan Obsidian’da baskı tasarımlarını masaüstü uygulamasının yanı sıra sanal gerçeklik cihazıyla da yapmak mümkün. Tasarımcılara tam özgürlük sağlayan Obsidian için amatör kullanıcıların kullanabileceği hazır tasarımların yer aldığı bir kütüphane de mevcut. Kickstarter projesi olan Obsidian’ın satış fiyatı 99 dolardan başlıyor. Cihazın fiyatı bulunmasını tercih ettiğiniz özelliklere göre artış gösteriyor. Kısa sürede hedeflediği bağışı toplayan Obsidian’ın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO