reklamı kapat

POPÜLER

overlord

Farklı renklerde baskı alabilen bütçe dostu 3D yazıcı [Video]

Günümüzde birçok 3D yazıcı piyasada olsa da çok azı farklı renklerde baskı alabiliyor ve ne yazik ki bu özelliğe sahip olan yazıcıların fiyatları da oldukça yüksek. DreamMaker isimli şirket bu durumun farkında olmuş olacak ki geliştirdiği Overlord isimli 3D yazıcıyla bir çözüme kavuşturuyor.

overlord
Farklı renklerde baskı alabilme yeteneği ve oldukça kolay kullanımıyla fark yaratan 3D yazıcı, doğrudan iPad üzerinden üç boyutlu çıktı alabilmelerine olanak sağlıyor. PC, dizüstü bilgisayar, SD kart veya USB kabloya ihtiyaç duymadan iPad’lerle uyumlu şekilde çalışan cihaz, geliştirilen uygulama sayesinde kullanıcılara hızlı ve basit bir kullanım sunuyor. Geliştirilen uygulama sayesinde kullanıcılar modellere göz atıp bu modelleri yakınlaştırabiliyor. Uygulama üzerinden baskı durumunu kontrol etmek ve bulut üzerinden modelleri indirmek de mümkün.

overlord
150 mm genişliğinde ve 160 mm uzunluğunda baskı alabilen 3D yazıcı, Kickstarter üzerinden fon desteği toplamaya başladı ve üretim için gerekli 10 bin sterlini geride bıraktı. Önümüzdeki yılın mart ayında pazardaki yerini alacak Overlord’un satış fiyatı ise yaklaşık 300 sterlin.

iPad

VİDEO

YORUMLAR