reklamı kapat

POPÜLER

Project Ara’ya rakip modüler akıllı telefon: Puzzlephone

Bilindiği üzere Google, Project Ara ismini verdiği modüler telefon projesiyle, kendi yarattığı kategoride beta aşamasına geçti. Ancak, söz konusu modüler akıllı telefonlar olduğunda; Google artık bu kategoride tek değil. Finlandiyalı Circular Devices, Puzzlephone adını verdiği, yeni bir modüler akıllı telefon ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


Puzzle oynamalıÜç ana yapıdan oluşan Puzzlephone üzerinde; LCD ekranı, hoparlörleri ve temel yapıyı taşıyan Omurga; pil ve diğer elektronik aksamı içerisinde bulunduran Kalp ve de son olarak işlemci ve kamera donanımını üzerinde barındıran Beyin kısmı bulunuyor. Akıllı telefonların günümüzde en büyük problemi; hiç şüphesiz zaman içerisinde pil başta olmak üzere, belirli donanımların çağın gerisinde kalarak ihtiyaçları karşılayamaması. Puzzlephone ise sadece istenilen donanımın değiştirilmesine imkan sunarak, telefonun tamamen yenilenmesinin önüne geçmiş oluyor.

Puzzlephone 2014 yılının eylül ayında resmiyet kazanmış bir proje ancak Circular Devices cihaz üzerinde 2013 yılından beri çalışıyor. Birçok testi geride bırakan Puzzlephone’un 2015 yılında içinde orta segment telefon kategorisinde raflardaki yerini alması bekleniyor.

Puzzle

VİDEO