reklamı kapat

POPÜLER

Modüler telefon Puzzlephone Indiegogo’da destek bekliyor [Video]

Altı ayda bir akıllı telefonunu yenilemek istemeyenlerin uzun zamandır beklediği modüler telefon konsepti, halen büyük çıkışını gerçekleştiremedi. Google‘ın Project Ara‘sının da 2016’ya ertelenmesiyle beklentiler de rafa kalkmıştı. Ona rakip modüler telefon PuzzlePhone ise atağa geçerek Indiegogo kampanyasını başlattı.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan PuzzlePhone‘un ilk başlarda 2015 yılı içinde piyasaya sunulması bekleniyordu. Indiegogo kampanyasıyla fon toplamayı amaçlayan Circular Devices, Android’li akıllı telefonun tasarımını tamamlamış, son halini vermiş. Eğer kampanya 250 bin dolar toplamayı başarırsa en uygun fiyatlısı 333 dolar olan akıllı telefonlar 2016 ekiminde kullanıcılara gönderilmeye başlayacak.

PuzzlePhone

Pili ömrünü tamamladı ya da ekranı kırıldı diye yeni bir akıllı telefon almak istemeyenleri hedefleyen PuzzlePhone, birtakım parçaları takıp çıkarılabilir bir model. Üç ana modülden oluşan akıllı telefonda Beyin; işlemci, grafik işlemci, RAM, bellek ve kamera gibi ana ögeleri içeriyor. Omurga, LCD ekran ve ömrü daha uzun olan aksamlara sahip telefonun ana gövdesi. Kalp ise pil ve diğer elektronik parçaları içinde bulunduran bölüm.

PuzzlePhone

Bu haliyle geliştirici ekip PuzzlePhone’un “geleceğe uyumlu” olduğunu iddia ediyor ve çok uzun ömürlü bir cihaz olacağını belirtiyor. Akıllı telefonun işlemcisini veya kamerasını değiştirmek isteyen kullanıcı, o modülü çıkararak yerine yenisini takıyor ve bir anlamda telefonu güncellemiş oluyor. PuzzlePhone’un tasarımı aynı zamanda üçüncü parti geliştiricilere de açık.

PuzzlePhone

5 inç Full HD ekranlı akıllı telefon Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine sahip. 12 megapiksellik arka kamera, 3 GB RAM, 16/32/64 GB dahili bellek, 2.800 mAh pil gibi teknik özellikleriyle PuzzlePhone, üç seçeneğe sahip. 333 dolar, 444 dolar ve 777 dolar olan akıllı telefonların kasaları siyah plastik fakat üzerinde metal detaylar dikkat çekiyor. Epey ince ve şık görünen akıllı telefonun son hali bu; ekip Ar&Ge’yi tamamladığını, Indiegogo’dan toplayacağı fonla telefonun üretimine başlayacağını belirtiyor.

VİDEO

YORUMLAR