reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk modüler akıllı saati Blocks ön siparişte [Video]

Kickstarter kampanyasıyla fon toplayan ve başarıya ulaşan modüler akıllı saat projesi Blocks, üretimine başlanmadan önceki son testlerden geçiyor. Ürünün geliştiricileri, akıllı saate farklı yetenekler ekleyen modüllerin takılıp çıkarılmasını ve çalışma şeklini gösteren bir de inceleme videosu yayınladı.

Nabız sensörü, ekstra pil, flaş, programlanabilir ek bir tuş, GPS gibi toplamda 6 modülle kullanıcıların istediği özelliği ekleyip istemediğini çıkarabildiği bir ekosistemi piyasaya sunmaya hazırlanan Blocks, Android tabanlı bir akıllı saat. Dünyanın ilk modüler akıllı saati olduğunu belirten Blocks’un geliştiricileri, Kickstarter kampanyasıyla 1,6 milyon dolar toplamayı başarmışlardı. Paslanmaz çelik kasa, Snapdragon 2100 Wear işlemci, AMOLED ekran, Gorilla Glass ekran koruyucu, su ve toza dayanıklılık gibi özellikleri bulunan akıllı saat, 330 dolarlık fiyatla ön siparişe açıldı. Bu fiyatın içine kullanıcının seçeceği 4 adet modül dahil. Ekstra modüller almak için modül başına 35 dolar ödemeniz gerekiyor.

Akıllı saatin tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz. Blocks ekibinin akıllı saati mercek altına aldığı resmi inceleme videosunu ise buradan izleyebilirsiniz.

VİDEO
https://youtu.be/wsPdCIX43O0