reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sıvı baskı yapan bütçe dostu 3D yazıcı [Video]

3D baskı dünyasında yeni bir devrin kapılarını aralayan “sıvı baskı” teknolojisi henüz geleneksel 3D baskı teknolojisi kadar yaygın değil. Ancak son tüketici için sıvı baskı teknolojisiyle 3D baskılar gerçekleştiren alternatifler gelmeye devam ediyor.

Advertisement

Bir Kickstarter projesi olan Bean, sıvı halden katı hale dönüştürme tekniğiyle 3D baskılar gerçekleştiriyor. Geçmişte de başarılı bir 3D yazıcı projesiyle Kickstarter kullanıcılarının güvenini kazanan Kudo3D tarafından geliştirilen yazıcı, olabildiğince makul fiyatlarla bu teknolojiyi son tüketiciyle buluşturmayı amaçlıyor. Oldukça kompakt bir gövdeye sahip olan Bean, masaüstüne rahatlıkla koyabileceğiniz bir SLA 3D yazıcı. Yaklaşık 6,67 kg ağırlığındaki bu cihazı tek başınıza rahatlıkla taşımanız da mümkün. Yaklaşık 40 cm uzunluğundaki kompakt cihaz, 50 mikron çözünürlükte baskılar alabiliyor. 15 cm uzunluğa kadar baskılar alabilen cihazın baskı hızı 50 mikron çözünürlükte saat başı yaklaşık 1 cm.

Pürüzsüz yüzeylere sahip baskılar alabilen Bean, mobil cihazlarla kontrol edilebiliyor. Yeşil, sarı, gri ve siyah olmak üzere 4 farklı renkte resin sunan cihaz Kickstarter’da hedeflediği bağışa misliyle ulaşmış durumda. Kickstarter üzerinden 399 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Bean’in Şubat 2018’de kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor. Cihaz ile ilgili daha detaylı bilgiye Kickstarter sayfasından ulaşabilirsiniz.

VİDEO